Victor Orban został ponownie wybrany na szefa Fideszu i zapowiedział, konieczność umocnienia zmian jakie jego rząd wprowadził na Węgrzech.

Orban ogłosił po wyborze: Musimy pracować przez kolejne cztery lata, aby umocnić nasze osiągnięcia w takim stopniu, by stały się nieodwracalne. Partia premiera, Fidesz, rządzi na Węgrzech w koalicji z Chrześcijańsko-Demokratyczną Partią Ludową (KDNP) od 2010 r.

Odnosząc się do pozycji Fideszu w sondażach (poparcie rządzącej koalicji na poziomie 60 proc.), Orban stwierdził, że na Węgrzech nie ma obecnie atmosfery do zmiany rządu, jest natomiast atmosfera do zmiany opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Viktor Orban do Niemiec: przestańcie mówić, co mamy robić

Widać jasno, że z rozpadającymi się i pogrążonymi w kłótniach socjalistami, ani z gotowymi na wszystko dla pieniędzy i władzy formacjami, które z narodowych radykałów zmieniły skórę na partie milusińskie, nie można ani utrwalić, ani uczynić nieodwracalnym bezpieczeństwa życia codziennego – powiedział odnosząc się do prób łagodzenie wizerunku przez skrajnie prawicowy Jobbik.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Orban zapowiedział, że Fideszu nie usatysfakcjonuje sama wygrana: Chcemy dużo więcej: szukamy, badamy – i jeśli mamy dobrą passę, to nawet znajdujemy – głębszy sens zwycięstwa w następnych wyborach, co powinniśmy zrobić, by wraz z wygraną Fideszu wygrały całe Węgry i każdy Węgier.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Orban: siły globalizacji chcą zrobić z nas Homo Brusselicus

Premier Węgier zapowiedział trzy zadania stojące przed partią: umocnienie osiągnięć ostatnich siedmiu lat rządów, pogłębienie duchowych fundamentów polityki, a także ochrona przyszłości Węgier. Zdaniem Orbana duch epoki stoi po stronie ciężko pracujących, nieuciekających przed odpowiedzialnością, troszczących się o rodzinę, patriotzcynzch i wiernych chrześcijańskim korzeniom Europejczyków. Jesteśmy w większości – powiedział zaznaczając że to tylko kwestia czasu, kiedy nie tylko na Węgrzech, ale w całej Europie i na całym Zachodzie zwyciężymy.

Zdaniem premiera Węgier sukces zależy od siły duchowych podstaw prowadzonej polityki. Fidesz i KDNP ma stać na gruncie narodu, współpracy i pokoju w kontrze do nowej polityki, w której centrum stoi pozbawiony swej kultury, a także tożsamości narodowej, wyznaniowej i płciowej, pogrążony ponownie w świecie instynktów człowiek: homo brusselicus.

Według ostatniego sondażu ośrodka Nezoepont, Orban prowadzi jako kandydat na szefa rządu przed wyborami. Poparcie dla lidera Fideszu wynosi więcej niż pozostałych kandydatów razem wziętych. Jako premiera wskazało go 47 proc. badanych, podczas gdy żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał wyniku powyżej 10 proc.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz