Biuro ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ (OCHA) poinformowało, że na początku 2016 roku zniszczono więcej palestyńskich budynków niż w całym 2015 roku.

OCHA twierdzi, że od 1 stycznia do 2 marca Izrael zniszczył na Zachodnim Brzegu 121 obiektów finansowanych przez międzynarodowych darczyńców. Zburzono m.in. co najmniej jedną szkołę oraz budynki mieszkalne. W całym minionym roku zniszczono 108 budynków.

Według władz Izraela zburzone budynki powstały bez zezwolenia. Organizacje broniące Palestyńczyków twierdzą jednak, że uzyskanie pozwolenia budowlanego, na zajętym przez izraelską armię Zachodnim Brzegu, jest praktycznie nie możliwe.

Robert Piper, koordynator ONZ ds. kwestii humanitarnych, zapowiedział złożenie protestu na ręce izraelskiego rządu – „Będziemy oczywiście składać protest na ręce władz izraelskich, jak już czyniła społeczność międzynarodowa”. Dodał też, że wyburzenia mogą mieć związek z niedawną falą palestyńskich ataków na Żydów oraz „podtrzymywanym zamiarem rozszerzania ekspansji izraelskich osiedli”.

PAP / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kojoto
  kojoto :

  Co za kurwy z tych żydów – okupują teren, okradają i mordują ludność, wyburzają im domy, szkoły etc. I na koniec jeszcze coś pierdzielą o pozwoleniach na budowę, przecież to nie ich ziemia. Co tym złodziejskim gnidom do tego. Znamienna jest opieszała reakcja ONZ.

  • antymajdan
   antymajdan :

   Gdyby teraz na Krymie zburzono jeden dom jakiegoś Ukraińca czy Tatara hipokryci zażądaliby pewno zwołania Rady Bezpieczeństwa i nie czekając sami wprowadziliby kolejne sankcje. Tymczasem ten bandycki twór żydowski łamie prawo międzynarodowe od dziesiątków lat i nikt nie śmie obłożyć tego gó..na embargiem.