Straż Graniczna w Olsztynie przeprowadziła kontrolę w agencji pośrenictwa pracy i stwierdziła nieprawidłowości przy powierzaniu pracy 313 obywatelom Ukrainy.

Kontrola wykazała, że pracodawca zatrudniał 292 obcokrajowców na stanowiskach innych niż określone w zezwoleniach na pracę. Natomiast 21 cudzoziemców wykonywało pracę bez stosownych dokumentów. Właściciel agencji pośrednictwa pracy odpowie za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jak informuje „Gazeta Lidzbarska”, „Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie skierują do sądu wniosek o ukaranie pracodawcy, który nie dopełnił wszystkich wymaganych formalności. Grozi mu grzywna nie mniejsza niż 3 tys. zł”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W Kłodzku rozbito grupę trudniącą się legalizowaniem pobytu cudzoziemcom w Polsce

Kresy.pl / Gazeta Lidzbarska
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz