W poprzedniej kadencji parlamentu uchwalona została ustawa wprowadzająca tzw. opłatę mocową. Dodatkowa opłata będzie obowiązywała od 1 października br. W związku z tym miesięczne rachunki za prąd w każdym gospodarstwie domowym w kraju mogą wzrosnąć nawet o 10 proc. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

Parlament przyjął w poprzedniej kadencji ustawę wprowadzająca tzw. opłatę mocową. Dodatkowa opłata będzie obowiązywała od 1 października. W związku z tym nawet o 10 proc. mogą wzrosnąć miesięczne rachunki za prąd w każdym gospodarstwie domowym – poinformował w środę „Fakt”. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

Aktualnie nie jest jeszcze dokładnie ustalone ile wyniesie dodatkowa opłata. „Zgodnie z obecnymi przepisami ustawy o rynku mocy czas na kalkulacje i publikacje tzw. opłaty mocowej Urząd Regulacji Energetyki ma do 30 września br.” –  powiedziała Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie z „Faktem”. Potwierdziła, że opłata zacznie być doliczana od 1 października bieżącego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szacunki wskazują, że opłata nie powinna przekroczyć 10 zł miesięcznie, co oznacza, że rachunek wzrośnie o 8–10 proc. Przeciętna rodzina płaci obecnie ok. 100–150 zł miesięcznie za prąd.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Od 1 lipca niższe ceny gazu dla milionów klientów

fakt.pl / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz