W poprzedniej kadencji parlamentu uchwalona została ustawa wprowadzająca tzw. opłatę mocową. Dodatkowa opłata będzie obowiązywała od 1 października br. W związku z tym miesięczne rachunki za prąd w każdym gospodarstwie domowym w kraju mogą wzrosnąć nawet o 10 proc. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

Parlament przyjął w poprzedniej kadencji ustawę wprowadzająca tzw. opłatę mocową. Dodatkowa opłata będzie obowiązywała od 1 października. W związku z tym nawet o 10 proc. mogą wzrosnąć miesięczne rachunki za prąd w każdym gospodarstwie domowym – poinformował w środę „Fakt”. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

Aktualnie nie jest jeszcze dokładnie ustalone ile wyniesie dodatkowa opłata. „Zgodnie z obecnymi przepisami ustawy o rynku mocy czas na kalkulacje i publikacje tzw. opłaty mocowej Urząd Regulacji Energetyki ma do 30 września br.” –  powiedziała Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie z „Faktem”. Potwierdziła, że opłata zacznie być doliczana od 1 października bieżącego roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szacunki wskazują, że opłata nie powinna przekroczyć 10 zł miesięcznie, co oznacza, że rachunek wzrośnie o 8–10 proc. Przeciętna rodzina płaci obecnie ok. 100–150 zł miesięcznie za prąd.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Od 1 lipca niższe ceny gazu dla milionów klientów

fakt.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz