Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu kolejnego “pomocnika” przy nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy. Obywatel Mołdawii miał zabrać spod granicy trzech nielegalnych imigrantów z Syrii. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

W dn. 13.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 15 cudzoziemców m. in. ob. Konga, Liberii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach #PSGSzudziałowo #PSGBiałowieża #PSGDubiczeCerkiewne Zatrzymano pomocnika-ob. Mołdawii, miał zabrać spod granicy 3 imigrantów ob. Syrii – przekazała Straż Graniczna w niedzielę na Twitterze. 

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Zobacz także: Czterej Ukraińcy i Gruzin zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Zobacz także: Białorusin zatrzymany za przemyt nielegalnych imigrantów

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply