„Musimy być przygotowani na ewentualne ataki na terminale gazowe i inną krytyczną infrastrukturę” – ostrzegła szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser. Odniosła się do rosyjskiej inwazji na Ukrainie i krajowych protestów przeciw polityce energetycznej niemieckiego rządu. Zadeklarowała, że rząd RFN będzie nadal „walczyć z ekstremizmem ze wszystkich sił”. „Jesteśmy zaniepokojeni próbą zinstrumentalizowania protestów klimatycznych przez lewicowych ekstremistów” – dodała.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec podkreśliła, że „rosyjska wojna na Ukrainie zmienia także naszą sytuację w kwestii bezpieczeństwa”. „Musimy się chronić przed masowymi kampaniami dezinformacyjnymi i cyberatakami ze strony Rosji. Nasze organy bezpieczeństwa wykonują tutaj świetną robotę” – powiedziała, cytowana w niedzielę przez gazetę Bild am Sonntag.

Nancy Faeser zaznaczyła, że „od początku wojny na Ukrainie nie było jeszcze udanego dużego rosyjskiego cyberataku na niemieckie systemy”.

„Oprócz zagrożenia ze strony Rosji, ważne jest także, by nadal walczyć z ekstremizmem ze wszystkich sił: jesteśmy zaniepokojeni próbą zinstrumentalizowania protestów klimatycznych przez lewicowych ekstremistów. Traktujemy to bardzo poważnie” – powiedziała szefowa niemieckiego MSW.

Zobacz także: Niemcy: Szeroko zakrojona akcja policji przeciwko lewicowym ekstremistom

Przypomnijmy, że pod koniec lipca w Niemczech politycy opozycyjnej CDU zaapelowali o zamrożenie darowizn oraz zbadanie działalności grupy Last Generation, która zasłynęła radykalnymi akcjami „w obronie klimatu”. Urząd Ochrony Konstytucji widzi rosnący wpływ lewicowych ekstremistów na niemiecki ruch klimatyczny.

Zobacz także: Niemcy: Urząd Ochrony Konstytucji zakwalifikował grupę ekologiczną jako „lewicowych ekstremistów”

bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz