Włoska policja aresztowała Roberto Spadę, brata przebywającego w więzieniu mafioso. Powodem była brutalna napaść na dziennikarza telewizyjnego, która poruszyła opinię publiczną we Włoszech.

Do zdarzenia doszło w nadmorskiej Ostii, niegdyś portowym mieście, a dziś dzielnicy Rzymu. Dziennikarz włoskiej telewizji Rai, Daniel Piervincezi rozmawiał ze Spadą w drzwiach miejscowej siłowni. Jego brat, Carmine Spada, odsiaduje obecnie karę 10 lat więzienia za wyłudzanie pieniędzy i związki z mafią.

Zadawane pytania nie spodobały się Spadzie, który nagle brutalnie zaatakował dziennikarza. Najpierw znienacka uderzył Piervinceziego głową w twarz, łamiąc mu nos. Wszystko filmowała kamera. Następnie Spada rozpędził członków ekipy stacji Rai metalową pałką. – Złamałeś mi nos! – krzyczał dziennikarz. Na nagraniu widać, jak Spada atakuje także resztę ekipy.

Nagranie z pobicia zostało upublicznione, wywołując oburzenie w całym Włoszech. Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo ws. zdarzenia. Roberto Spadzie postawiono zarzuty spowodowania poważnego uszczerbku na zdrowiu za pomocą „mafijnych metod”.

Nagranie zamieściła na Twitterze burmistrz Rzymu, Virginia Raggi. – Przemoc klanu Spadów jest nie do zaakceptowania. Solidaryzuję się z dziennikarzem i operatorem zaatakowanymi w Ostii. Położymy kres przestępstwom i ekstremizmowi w Rzymie – napisała Raggi. Zapowiedziała też zorganizowanie dziś w Ostii marszu przeciwko przemocy.

Dziennikarz Rai pytał Spadę o związki jego rodziny z ugrupowaniem CasaPound, ruchem narodowo-rewolucyjny o charakterze neofaszystowskim. W minioną niedzielę zdobył on 9 proc. głosów w lokalnych wyborach. Ruch ten utrzymuje relacje z Narodowym Odrodzeniem Polski.

Czytaj również: Od początku roku na Ukrainie zanotowano 80 ataków na dziennikarzy

Tvn24.pl / youtube.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply