Ukraińskim Siłom Powietrznym udało się zbombardować obóz separatystów w rejonie swierdłowskim niedaleko Ługańska.

W obozie szkolili się bojownicy Ludowej Milicji Obwodu Ługańskiego dowodzonej przez Aleksieja Mozgowoja. Jak poinformowała służba prasowa Ługańskiej Republiki Ludowej jedyne straty to dwóch rannych członków separatystycznej milicji, co nie do końca odpowiada wcześniejszym deklaracjom ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa o „zniszczeniu obozu milicji”.

rosbalt.ru/kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wepwawet
  wepwawet :

  „Separatyści” mogą przecież zaniżać swoje straty (dwóch rannych to niewiele jak na straty po bombardowaniu). Obie strony stosują propagandę i do takich relacji należy podchodzić z niedowierzaniem. Dodatkowo nie ma mowy o zniszczeniach w sprzęcie, a to też ważny czynnik.

 2. uri
  uri :

  Być może w lokalizacji obozu szkoleniowego pomocni byli sami rebelianci:
  „Niektórzy separatyści z Donieckiej Republiki Ludowej zaczęli współpracować z kierownictwem operacji antyterrorystycznej – podaje Kanał 5, powołując się na informacje agencji UNIAN. Jak twierdzą informatorzy, w środowisku separatystów zaczynają pojawiać się rozbieżności i nastrój strachu. Dlatego niektórzy z nich zdecydowali się przekazać stronie ukraińskiej informacje o rozmieszczeniu grup bojowników i ich ruchach. Poinformowali też wojsko o zajętych obiektach.”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,16053679,Czwartek_na_Ukrainie__Rozpoczynamy_relacje_na_zywo.html?wall=1#BoxSlotIMT
  Ci, którzy pójdą na współpracę z rządem, mogą liczyć na łagodniejszy wymiar kary.