Wielka Brytania przekazała Ukrainie dodatkowy system MLRS M270. Poinformował o tym w piątek na Twitterze minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Jak poinformował w piątek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, Wielka Brytania przekazała Ukrainie dodatkowy system MLRS M270.

„Wielka Brytania obiecała, Wielka Brytania dostarczyła! Nasza armia umiejętnie wykorzysta to „uzupełnienie” na polu bitwy” – napisał Reznikow.

Minister obrony podziękował również swojemu brytyjskiemu odpowiednikowi Benowi Wallacowi i wszystkim Brytyjczykom.

Jak informowaliśmy, Wielka Brytania ma łącznie przekazać Ukrainie trzy dodatkowe systemy i rakiety M270 MLRS. Sekretarz obrony Ben Wallace potwierdził w rozmowie z BBC, że Wielka Brytania wysyła na Ukrainę trzy dodatkowe MLRS wraz ze „znaczną” liczbą pocisków dla nich.

Według niego ta bardzo precyzyjna broń już pomaga Ukrainie w niszczeniu rosyjskich centrów logistycznych.

Wallace  powiedział, że Wielka Brytania jest „niezwykle zadowolona” ze sposobu, w jaki Ukraina korzysta z wyrzutni rakiet dostarczonych już przez Zachód. Według niego, siły ukraińskie pokazały, że są bardzo dobre w określaniu, które obiekty mają być na celowniku, aby szybko nie zabrakło im amunicji.

Ben Wallace zauważył, że jest to część przejścia Ukrainy od używania starej broni z czasów sowieckich do bardziej nowoczesnej broni NATO.

„Nasze nieustające wsparcie wysyła bardzo jasny komunikat: Wielka Brytania i społeczność międzynarodowa pozostają przeciwne tej nielegalnej wojnie i będą ramię w ramię udzielać Ukrainie pomocy obronnej, aby pomóc jej w obronie przed inwazją Putina” – powiedział brytyjski minister.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiadomił w połowie lipca na Twitterze o przybyciu na Ukrainę pierwszych wyrzutni M270 MLRS.

“Długoręka rodzina ukraińskiej armii powiększyła się: przybyły pierwsze MLRS M270!” – napisał Reznikow dodając, że nowy nabytek sił zbrojnych Ukrainy trafi do “dobrego towarzystwa”, w którym są już inne zachodnie wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe – HIMARS. “Podziękowania dla naszych partnerów. Żadnej litości dla wrogów” – napisał ukraiński minister obrony.

Na początku czerwca rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział wysłanie Ukrainie wyrzutni rakiet M270 na podwoziu gąsienicowym, z rakietami o zasięgu do 80 km. Jak podawano, ukraińscy żołnierze mieli zostać przeszkoleni z ich obsługi na terytorium Wielkiej Brytanii.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply