Desygnowany na ministra spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapowiedział zmiany w polityce migracyjnej – przyspieszenie procedur azylowych i konsekwentne deportacje.

Seehofer oświadczył w niedzielnym wywiadzie dla Bilda, że natychmiast po objęciu funkcji ministra spraw wewnętrznych zabierze się ze współpracownikami i podległymi instytucjami za opracowanie centralnego planu operacyjnego, który umożliwi szybkie procedury azylowe i deportacje. Nominowany na szefa MSW podkreślił, że przyspieszenie w tej kwestii jest bardzo ważne.

a

Liczba deportacji musi znacznie wzrosnąć. Szczególnie w przypadku przestępców i osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Musimy działać bardziej stanowczo – dodał przyszły szef niemieckiego resortu spraw wewnętrznych.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: za wzrost przestępczości odpowiadają imigranci

Horst Seehofer podkreślał, że Niemcy chcą być “otwartym na świat, liberalnym krajem”, ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo obywateli, istnieje potrzeba silnego państwa. I o to zadbam.

Przyszły szef MSW zapowiedział kilka konkretnych działań. Niemiecka policja otrzyma optymalne wyposażenie techniczne. Dodatkowo w całych Niemczech, w miejscach szczególnie istotnych dla bezpieczeństwa publicznego, pojawią się kamery monitoringu.

Zdaniem Seehofera szczególnie zagrożona jest spójność społeczna w Niemczech. Z tego powodu przyszły szef MSW powoła do życia “koalicję wartości”, jaka istnieje już w jego rodzinnej Bawarii. W jej skład wchodzą przedstawiciele wyznań i Kościołów, sportu, organizacji pozarządowych, organizacji charytatywnych, fundacji i stowarzyszeń. Horst

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply