We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 239 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu doby z powodu choroby COVID-19 zmarło 19 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w kraju od początku epidemii wynosi 34 393, zaś zgonów – 1463.

Resort zdrowia poinformował we wtorek o 239 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a także o 19 kolejnych zgonach z powodu choroby COVID-19. Łączna liczba zakażeń od początku epidemii wynosi w Polsce 34 393, zgonów zaś – 1463.

„Mamy 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało ministerstwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zakażenia dotyczą następujących województw: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1) i pomorskiego (1).

Resort poinformował także o śmierci kolejnych 19 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Aktualnie w związku z epidemią koronawirusa w szpitalach w Polsce przebywa 1811 osób. Do respiratora podłączonych jest 85 z nich. Do tej pory z ogólnej liczby zakażonych wyzdrowiało 21 281 osób – informuje resort.

Ministerstwo poinformowało także, że pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym przebywa aktualnie 13 987 osób, zaś na kwarantannie – 83 499.

W komunikacie resortu podkreślono także, że w ciągu doby wykonano ponad 21,8 tys. testów na obecność koronawirusa.

Zobacz także: Rekordowa dobowa liczba zakażeń koronawirusem w USA

twitter.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz