Według nagrań opublikowanych w sieci, w nocy z 16 na 17 stycznia doszło do gwałtownych walk w rejonie Doniecka.

Według strony ukraińskiej, trzy dzielnice na przedmieściach Doniecka (Petrowskie, Kijowskie, Kujbyszewskie) zostały ostrzelane z wyrzutni rakietowych. Danych na temat strat nie podano. Zaprzeczono przy tym, że ostrzału dokonały wojska ukraińskie.

Z kolei źródła związane z separatystami podają, że w nocy rejon lotniska w Doniecku miał został silnie ostrzelany, czy wręcz zbombardowany przez ukraińskie lotnictwo. Zdaniem separatystów w wyniku ostrzału przedmieść Doniecka zniszczono kilka domów. Mają też być zabici i ranni.

źródło: youtube.com

ukrinform.ua / rusvesna.su / youtube.com / Kresy.pl

84 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • votum_separatum
    votum_separatum :

    wlkp: 17.01.2015 16:08 Materiał filmowy z flagami zwycięskiej drużyny pojawił się pierwszy raz, więc chyba wcześniej nie zdobyli. Poza tym ukropy ogłosły, że za dzień wczorajszy wala się na lotnisku 250 ciał rosyjskich żołnierzy ;-)) Oczywiście w GP przyjęli to z radością wyczekując ataku atomowego USA na Moskwę i Mińsk.

  • hej
   hej :

   Skopiowane ze strony http://www.nowastrategia.org.pl/walki-w-donbasie-17-21-stycznia-2015-r/. „Obecne walki w Doniecku o lotnisko coraz bardziej przypominają teatr niż realną chęć opanowania tego terenu. Strona ukraińska ma w regionie bardzo duży potencjał liczony na nawet ponad 250 dział, systemów rakietowych i ciężkich moździerzy oraz do 300 pojazdów pancernych różnego typu. Jest to przynajmniej 8 tys. żołnierzy. W samym promieniu kilku kilometrów od lotniska znajdują się 3 batalionowe grupy bojowe + kilka dywizjonów artylerii w tym Piony oraz BM-27. Są to siły, które jednego dnia mogłyby bez większego problemu opanować nie tylko całe lotnisko, ale też okoliczne zabudowania i zepchnąć separatystów do miasta. Z jakiś powodów Kijów tego jednak nie robi. Dzisiejszy atak był de facto niezbyt udanym rajdem wspomaganym przez uderzenia pomocnicze. Nie przyniósł realnie żadnych większych korzyści operacyjnych. Nawet pod względem taktycznym za wiele to nie dało. Strona ukraińska wysyła do ataków bardzo małe siły. Z drugiej strony są oddziały prorosyjskie. Wiadomo, że posiadają przenośne miotacze ognia, granatniki termobaryczne oraz granaty różnego typu. W ciągu jednego dnia mogliby bez większego problemu opanować nowy terminal i dzięki temu kontrolować dużą część lotniska (przy założeniu, że Kijów nadal miały wojska na smyczy tak jak to wygląda teraz). Posiadają tam przewagę taktyczną, a mimo tego pozwalają od czasu do czasu na dostarczenie cyborgom zaopatrzenia oraz swego czasu zgodzili się na korytarz humanitarny. Także tego tak do końca nie czynią. Jedna i druga strona walczy tak, aby się na wzajem nie zniszczyć. Dziwna wojna…” Pozdrawiam

   • wilno
    wilno :

    Nowy terminal już od piątku jest opanowany przez siły Noworosji, dlatego teraz lotnisko jest ciągle ostrzeliwane, dlaczego ukry nie idą większymi siłami, bo jak szli większymi, to dobrze dostali w dupę. Żeby zakończyć ostrzał lotniska i Donecka siły Noworosji muszą zająć Peszki i Avdeevkę, Peszki już prawie wzięte, idzie atak i na Avdeevkę.

  • tagore
   tagore :

   Przeciągające się walki toczone pod coraz większą presją ukraińskich polityków wyglądają jak kolejna pułapka montowana przez Rosjan. Ukraińcy ściągnęli w rejon walk odwody i skupili względnie duże siły kosztem innych odcinków frontu. W razie szybkiej akcji ofensywnej Ukraińcy nie zdołają się oderwać
   i wycofać za Dniepr.

   tagore

    • sylwia
     sylwia :

     Na pomoc powstańcom Donbasu walczącym z przeważającymi siłami hitlerowskich najeźdźców przybywają ochotnicy z Hiszpanii, Francji, Rosji i innych krajów. Są wśród nich Czeczńcy. To są ochotnicy, nie najemnicy. Ale czeczeńscy najemnicy walczą też po stronie faszystów, jak widać na tych filmach. To niedobitki Al Kaedy z wojny z Rosją. Ukrotroll i apologeta banderyzmu, Ukrainiec wlkp nie wprowadzi nas w błąd. Został rozpoznany jako banderowski antypolski propagandysta.

     https://www.youtube.com/watch?v=xr6ybzJOay0

     https://www.youtube.com/watch?v=Y9adIPLQRKw

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     wlkp: 17.01.2015 21:40 No i co z tego, że tam walczą? W tym konflikcie terrorystami są Ukry i wspierajacy ich Zachód z USA na czele. Z tego filmu nie jestem w stanie wywnioskować narodowości. Widzę wśród nich osoby które mogą pochodzić zarówno ze słowian wschodnich jak i południowych (np. brodaci Serbowie o ciemnej karnacji z orlim nosem), mogą to też być oczywiście osoby pochodzące z licznych narodów Kaukazu. Nie mniej jednak nie razi mnie wcale, że walczą tam Czeczeńcy. Czytałem wywiad z czeczeńskim oddziałem walczącym z ukropami. Popieram ich. Oczekuję również realizacji obietnic pana Kadyrowa, co do wysłania regularnych oddziałów czeczeńskich do likwidacji banderyzmu ukraińskiego.

     • wlkp
      wlkp :

      to z tego, że łamią prawa Konwencji Genewskich – i tyle – to są wyjęci spod prawa najemnicy i bandyci – a skąd są – przedstawiają się na tym filmiku – a Kadyrow – to jest pies łańcuchowy putlera – wysłac to on może tyle ile właściciel mu pozwoli – jego obietnice są niewiele warte – pewnie i tak skończy jak tatuś…

     • tutejszym
      tutejszym :

      Votum_separatum: 18.01.2015 14:09
      Poczytaj Pan reportaże i wywiady w prasie rosyjskiej z „ochotnikami”. Przed wyjazdem wypełniają ankietę, dostają pierwszą pensję – 1500$ – i jadą. Na miejscu przybycia czeka ich skorygowana ankieta i idą „do roboty”. Problem powstaje z ubezpieczeniem inwalidztwa, choroby lub śmierci. Pensje otrzymują bardzo nieregularnie, po kontrakcie reszty z reguły nie dostają. Ktoś mocno doi budżet FR biorąc te oszczędności do własnej kieszeni. Oddziały kierowane do boju w ramach „akcji specjalnych” są informacyjnie blokowane i izolowane. Temat w prasie rosyjskiej pojawia się z okazji „gruz 200” lub licznych wyroków z tytułu odmówienia wykonania rozkazu – walki poza granicami FR.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      Tutejszym: 18.01.2015 15:08 Siejesz Pan zamęt i dezinformację. Chciałbyś utopić porządnych ludzi w morzu gówna. Oczywiście, że są i tacy którzy biorą też pieniądze, nie mniej jednak nie jest to większość ani nie jest to regułą. Przynajmniej dzięki temu wiadomo, że wielu walczących z ukropskim najazdem jest lepszymi ludźmi niż Pan. Z drugiej strony mamy nieopłacanych bandziorów, którzy żyją z tego co ukradną i wywiozą na zapukr. Strasznie jestem ciekaw jakie to „źródła” podają rewelacje o których pan tu wipisuje? I daruj siobie Pan linkowanie źródeł powiązanych z tą SBU- ukropicą prowadzącą stronę dezinformacyjną na pejsbooku „Gruz 200”.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Votum_separatum: 18.01.2015 15:57 Czyli ustalamy że są tacy „separatyści” którzy biorą za to pieniądze. Ale „nie jest to większość ani nie jest to regułą.”. Oddziały armii FR kierowane do boju w ramach „akcji specjalnych” – nie biorą pieniędzy, jest to odstępstwo od reguły. Ci „separatyści” którzy rabują uciekinierów są podwójnie opłacani. Uciekinierzy zakopują wartościowsze przedmioty po polach i lasach. Z drugiej strony mamy banderowskich bandziorów, którzy żyją z tego co ukradną i wywiozą na ZapUkr. I dwie uwagi: jeżeli jesteś Pan ciekaw, to potwierdzenia moich informacji poszukaj Pan sam na rosyjsko języcznych niezależnych portalach i forach, jest tego aż nadto, mnie szkoda czasu. Po drugie: To ja jestem autorem terminu „ZapUkr” i tak to trzeba to pisać. Świetlany obraz FR rysowany przez Pana nijak ma się do rzeczywistości, dokładnie tak samo jest z obrazem Ukrainy rysowanym przez jej apologetów. Przyjemnego i owocnego wyszukiwania, może Pan znormalniejesz, w co osobiście wątpię.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      Tutejszym: 18.01.2015 17:21 Pańskie wypowiedzi na tym forum jak zwykle są pełne kłamstw i przeinaczeń jak na agenta przystało, więc ustalmy: nie rysuję świetlanego obrazu FR i wogóle nie wypowidam się na ten temat; armia FR nie walczy na Ukrainie; źródła o których pan prawisz doprowadziły do zdeprawowania pańskiej osoby co zbyt często wyraża się w wypowiadaniu na tym forum głupot, łgarstw i manipulacji. Szczególnie pocieszające jest to, że źródła o jakich pan prawisz w szczególności nie są niezależne, wręcz sowicie opłacane (z czego się utrzymują?). Pan jest elementem tej siatki na tym forum. Poza tym nie jest pan autorem terminu zapukr – jest to zbitka posowiecka stosowana w tamtym języku i będę ją pisał jak mi się podoba. EOM

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      wlkp: 18.01.2015 15:58 Widzisz, gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem nie pisał byś takich głupot. Spełniających w pełni te kryteria pewnie tam nie znajdziesz. Zresztą sam sobie przeczysz: „d) nie jest obywatelem strony konfliktu ani stałym mieszkańcem terytorium kontrolowanego przez stronę konfliktu”; Ty i tobie podobni wyznawcy jedynie słusznej opcji twierdzicie natomiast, że Rosja dokonała agresji na Ukrainę, więc ci ludzie według was samych są obywatelami strony konfliktu i w ten sposób definicji najemnika nie spełniają.

     • wlkp
      wlkp :

      czyli co w/g ciebie to są ruscy żołnierze ? Trochę się zakręciłeś w tym wywodzie – niezależnie od tego co na ten temat myślę – wszyscy obcokrajowcy ( czyli nie obywatele Ukrainy ) walczący po obu stronach konfliktu są najemnikami – nie ma lepszych i gorszych – są wyjęci spod prawa najemnicy – tylko tyle i aż tyle

     • wlkp
      wlkp :

      co ty pleciesz – jacy kombatanci, masz jakieś projekcie – odnieś się dotego co napisałem, a nie do tego co w głowie ci siedzi – kim są np. ci goście z filmu – armia FR, mieszkańcy Donbasu a może jednak najemnicy ? Kim są ci ludzie ?

 1. kola
  kola :

  ta cała wojna i paplanie rusofobów o udziale regularnej armi rosyjskiej w tym konflikcie staje się żałosne kto nigdy nie miał do czynienia z armią ten może wierzyć w te bajki armia separatystów to chłopaki w trampkach którzy oczywiscie dozbrajani są przez Rosję i z Rosji napływają ochotnicy chcacy wziąć udział w wojence bo czemu mieliby nie brac w niej udziału jak biją i bombardują Rosjan mieszkajacych w Donbasie to samo zrobiliby młodzi Polacy gdyby Ukraińcy bombardowali Polaków mieszkających na Ukrainie ale nie zmienia to faktu że separatyści to pospolite ruszenie broniace swojej ziemi i nie akceptujace zamachu stanu jaki dokonał się na Ukrainie gdyby w tym sporze naprawdę wzięła udział regularna armia rosyjska to strzelanina w Donbasie zakończyłaby się w tydzień ale nie w Doniecku tylko w Kijowie ten cały konflikt to bójka starszego brata z młodszym ten młodszy bije z całej siły a starszy przyjmując ciosy powstrzymuje się od użycia siły żeby nie wyrządzić krzywdy młodszemu bo przeciez to jednak brat tak więc bez przesady na temat wojenki na Ukrainie i udziale rosyjskich jednostek liniowych nie ulegajcie durnej propagandzie bo sie ośmieszacie co do lotniska to gdyby Rosjanie chcieli zajeliby je w jeden dzien a chłopakom w trampkach zajmuje to juz kilka miesięcy oczywiscie szacunek dla powstańców że dają rade i odpór regularnej armii ukraińskiej i przepełnionym nienawiscią do nich bojówkom Prawego Sektora

 2. jajec
  jajec :

  Nie pisz „WASZYMI” bo ja w przeciwieństwie do Ciebie nie piszę z dzikiej rosji tylko z Zachodniopomorskiego w Polsce 😀 . Taką agitacje to My mieliśmy za komuny i się na nią nie nabieramy, chcecie utrzymać strefę wpływu i nic więcej, trzymać Ukrainę pod butem tak jak trzymaliście Polskę. Minie rok, może dwa i nie będziecie mieli czym nakarmić swoich sałdatów 😛 bo zwyczajnie zbankrutujecie i zostaną wam tanki, sało i bimber 😀 HE HE. Szkoda że moderator skasował linki, ale jak ktoś chce dotrzeć do informacji to jest tego dużo.

  • beresteczko1651
   beresteczko1651 :

   Nie ważne skąd piszesz, tylko co piszesz. Zbyt łagodnie przeprowadzona Akcja Wisła spowodowała, że banderowska zaraza zamiast zostać wywieziona jak najdalej na wschód rozlała się po Polsce i teraz mamy tego efekty w postaci V kolumny. Nawet trudno nazwać tych osobników zdrajcami, bo to przecież nigdy nie byli, nie są i nigdy nie będą Polacy.

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   Jajec: 18.01.2015 11:24 Kapitanie Jajec! Rozumiem, że jako ukra przesiedlonego z Bieszczad do Zachodniopomorskiego będziesz szczekał na forum. Być może nasłała cię tutaj diaspora. A czym wy się różnicie swołocz od ruskich? Pracowałem tam i widziałem jak się zachowujecie. Zachodnipomorskie gdzie w niektórych wsiach połowę domów zajmują ukropy to jedne z najbardziej zapijaczonych i opóźnionych cywilizacyjnie miejsc w Polsce. A tą waszą Ukrainę trzeba trzymać pod butem. Na początku zeszłego wieku kwiczeliście, że was polski Pan pod butem trzyma i przyjeżdżali do was różni komisarze-agitatorzy od sowietów. Gdy nadarzyła się okazja wszystkich wymorodowaliście. Teraz kwiczycie, że Rosja was pod butem trzyma! I bardzo dobrze, was ukry trzeba rozjechać czołgami do ostatniego cholernika któremu po głowie chodzi wielka UPAina i Bandera! Paszoł won na Zaporoże szerokim torem, tam się wykaż swoimi zdolnościami.

  • zefir
   zefir :

   „Jajec”,sąsiedzie,po co te twoje rozterki duchowe,mieszkasz i żyjesz w Polsce więc graj w polskiej drużynie.Komuny już nie ma,tej jedynej i nieomylnej też nie ma,tak w Polsce jak FR.Cechy narodowe Rosjan są takie jakie są i nic nam do tego-też mamy swoiste cechy.Ukraina jest przesiąknięta wpływami wrogiego Polsce ultranazinacjonalistycznego banderyzmu i taki jest fakt.Nawet gdybyś był związany emocjonalnie z narodem ukraińskim,to też masz powody do niepokoju.Mówi się,że Ukrainiec Zachodni nigdy nie będzie Polakowi bratem.Bieżące dzieje ukrów potwierdzają to twierdzenie-dowodów jest mnóstwo.Osobiście nie mam rozterek jak twoje.Dla mnie wojownicy na Wschodzie Ukrainy to z jednej strony Obrońcy,lub Armia Donbasu i życzę jej powodzenia.Z drugiej strony to siły zbrojne Ukrainy kierowane ideologią Doncowa i OUN-dowodów jest mnóstwo.Jako Polakowi pamiętającego o zbrodniach OUN-UPA-B,w żaden sposób nie mogę sprzyjać wszelkiej maści banderyzmu.Co ty „Jajecu” masz do powiedzenia w tej materii?

   • wlkp
    wlkp :

    tym masz pojęcie o świecie – w armii ukraińskiej znakomity odsetek stanowią rosyjskojęzyczni obywatele tego kraju, pochodzący ze wschodu czy południa. Nawet na lotnisku w Doniecku porozumiewali się po rosyjsku, bandery i faszyzmu pewnie nienawidzą podobnie jak Polacy – a walczą w obronie swojego kraju i jego integralności terytorialnej przed inspirowaną i wspieraną z zewnątrz agresją. Ale co tam – każdy Ukrainiec to nazista i zasługuje na śmierć z rąk kozojebców od Kadyrowa…

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     wlkp: 18.01.2015 16:56 Opowiadasz bzdury. Ludzi którzy nie wyznają nacjonalizmu ukraińskiego nic nie łączy z tym sztucznym państwem. Trudno jest pobór to idą. Często są to ofiary mediów i ludzi zakłamujących rzeczywistość takich jak ty czy Tutejszy. To że banderowcy nie potrafią bełkotać po ukraińsku tylko dodaje hecy całemu przedstawieniu.

     • wlkp
      wlkp :

      czasami się zastanawiam ile czasu musisz poświęcić żeby dostosować fakty do tezy, a jak fakty nie pasują do tezy – tym gorzej dla faktów… Twoim zdaniem, żeby walczyć za swój kraj trzeba być nacjonalistą ? Przeczytaj choćby wiersz, który kiedyś był obowiązkowy w podstawówce – pijaka i komunisty Broniewskiego. To, że ty twierdzisz, że Ukraina to sztuczny twór, to nie znaczy, że mieszkańcy tego kraju podzielają tą jakże twórczą tezę – a swoją drogą to co z Białorusią – też do rozbiórki ?

     • tutejszym
      tutejszym :

      Votum_separatum: 18.01.2015 17:49
      Nie widzisz rzeczniku ruskich interesów że Twoje wciskanie nam ciemnoty nie przejdzie? Przy założeniu że 1) ISTNIEJE państwo i naród polski… 2) ISTNIEJE państwo i naród ukraiński … 3) ISTNIEJE państwo i naród rosyjski … to obecna walka na wschodzie Ukrainy jest walką państwa i narodu ukraińskiego z ruską militarną agresją. Celem FR jest likwidacja państwa ukraińskiego i likwidacja pojęcia narodu ukraińskiego. Wszystko to w ramach przesranego imperium przez ruskich panów. W naszym polskim, dobrze pojętym interesie leży to, aby ruskim te ich zamiary nie powiodły się. To jest podstawa dla naszego bytu i bezpieczeństwa dla narodu i państwa polskiego. Problem zniszczenia banderyzmu na Ukrainie i w Polsce jest problemem do rozwiązania przy założeniu że państwo ukraińskie obroni swoje istnienie w walce z ruskim szowinistycznym potworem. I nie pieprz i omamiaj nas odzyskaniem Kresów jako celem w tej wojnie FR z Ukrainą. Przesunięcie granic na wschód skutkuje natychmiast przesunięciem granic Niemiec do stanu z 1937 roku. Ten wariant w każdych okolicznościach powinniśmy mieć na uwadze. Gdyby Twój podstępny bełkot miał się spełnić to nawet przepuszczenie Twoich jajec na żywca przez maszynkę byłoby za małą karą za Twoją podłość. Jeżeli nie jesteś ruską propagandową skatiną to zrewiduj swoje stanowisko w sprawie walki narodu Ukrainy z ruskim najeźdźcą o ocalenie swojej niezawisłości i państwowości.

  • sylwia
   sylwia :

   Typowa reakcja polakożerczego ukraińca z Akcji ‘Wisła’: kto nie popiera hitlerowskiej Ukrainy to agent rosyjski. Ukrainiec jajec nie ma pojęcia kim jestem i gdzie mieszkam, ale ot tak sobie rzuci coś o Rosji i Rosjanach. Hto ne skaczi toj moskal. Wszyscy jesteście na jeden model produkowani. I wszyscy realizujecie wytyczne tajnej Uchwały Krajowego Prowydu OUN z 1990 r., której celem jest zniszczenie państwa polskiego. 1. Środkami do tego są m.in: 1. pobudzanie proukraińskich sympatii; 2. blokada informacji o ludobójstwie ukraińskim na Polakach; 3. blokada informacji o współczesnym hitleryźmie ukraińskim; 4. wspomaganie separatystycznych ruchów w Polsce; 5. szczucie Rosjan na Polaków i Polaków na Rosjan; 6. straszenie polskiego społeczeństwa rzekomą zbliżającą się inwazją Rosji by nie dopuścić do niewygodnego dla hitlerowskiej Ukrainy zachodniej a korzystnego dla Polski politycznego i ekonomicznego zbliżenia polsko-rosyjskiego. Wy Ukraińcy jesteście rakiem, który toczy ciało narodu polskiego. Wiemy, że waszych zbrodni na setkach tysięcy ludzi wcale nie żałujecie i chętnie je powtórzycie. Ukraina to jedyny kraj na świecie gdzie jest jawny hitleryzm. Nie będzie zgody z Ukraińcami dopóki nie wyrzekną się hitleryzmu i jego symboli i nie uznają swej winy za to ludobójstwo. Przez to solidaryzujemy się z powstańcami donbaskimi, którzy przeciwstawili się naszemu wspólnemu śmiertelnemu wrogowi: odrodzonemu ukraińskiemu hitleryzmowi. Nie należy wspierać Ukrainy bo to jest kraj, który gloryfikuje katów Polaków. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine) . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowi. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3wkach Nie zmienili się. Nie żałują.

   http://www.youtube.com/watch?v=usVGkT1itA8
   http://www.youtube.com/watch?v=vGGXiNagr6w
   http://www.youtube.com/watch?v=9boMdP32_mU
   https://www.youtube.com/watch?v=b-5mcPUYCAA

 3. jajec
  jajec :

  Mój dziadek był w partyzantce i zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Moja rodzina pochodzi z kresów Polski. Nie wiem jak wy ale ja pamiętam śmierdzący rosyjski bucior który nas gnębił przez blisko 50 lat po wojnie wraz z tymi czerwonymi zdrajcami przysyłanymi przez Moskwę. Czechom też zrobiliście krwawą łaźnie jak chcieli wyrwać się spod wpływu wschodnich okupantów. Poczytajcie o Praskiej Wiośnie. Całe demoludy musiały na was robić i na te wasze rakiety. Bo żołnierze nic nie produkują, rakiety, tanki to kosztuje i ktoś musiał na to zarobić i stąd mieliśmy ten socjalistyczny raj. Więc trzymam kciuki za Ukrainę i za wyrwanie się spod wpływu ruskich tak jak nam się to udało w 93 r jak zabraliście swoją 60 tyś śmierdzącą armię z Polski.

 4. bodzio1
  bodzio1 :

  Prosze bystrych rusofobów niech użyją wyobrazni.Od 1944-1945 do 1989 mieliśmy okupację ruską no według was i teraz jak ona miała się w porównaniu do okupacji niemieckiej? Niemcy przez kilkadziesiąt lat wymordowaliby 90 % naszego narodu, a już nie do pomyślenia jest okupacja upaińska bo gdyby do niej doszło to w dwa lata wymordowaliby wszystkich Polaków i to w jaki sposób?

 5. jajec
  jajec :

  Teraz pewne zagadnienia się zmieniły, Ukraina chce dołączyć do Europy i trzeba jej w tym pomóc. Widać że nie żyją przeszłością Poroszenko prosił o wybaczenie, tak jak Niemcy. Dla mnie temat zamknięty. Jedyną politykę przemocy w naszej części Świata eksportuje rosja. My my możemy gospodarczo rywalizować z innymi krajami to jak będzie w Polsce zależy od nas i naszych wyborów a przede wszystkim pracy od podstaw. Dla mnie przykładem takiej pracy są Poznaniacy a czym dalej na wschód tym gorzej. Bo tam największy jest wpływ mentalności wschodniej. Zresztą wystarczy porównać kilka wsi na zachodzie jak na wschodzie po samej estetyce zobaczymy tą różnice. Nam potrzebny Niemiecki porządek a nie wschodni burdel. Nam potrzeba pracy u podstaw z czasów pozytywizmy co pozwoli na rozwój Polski. Ja tam widzę ogromną zmianę jaką poczyniliśmy od upadku komuny do dzisiaj na przykładzie mojego miasta choćby na podstawie granitów które są budulcem w przestrzeni miejskiej. Tego samego życzę Ukrainie niech dołączy do narodów Europy.

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   Jajec: 18.01.2015 13:16 Kapitanie Jajec! Ręce mi opadły po pańskim wpisie. Widzę, że jest pan z tych lemingów opętanych libertyńską ideologią. Można by pomagać w czymś dobrym Ukrainie o ile nie byłaby ona naszym wrogiem. Ale dążenie do członkowstwa w Unii Europejskiej jest czymś złym, gdyż to organizacja diaboliczna, poza tym Ukraina jest obecnie największym naszym wrogiem zaraz po Niemcach. Przed drugą wojną światową niemieccy politycy też przyjeżdżali do Polski z wizytami i deklaracjami. Unię Europejską trzeba zniszczyć!
   https://www.youtube.com/watch?v=odMac0S-hvE

  • beresteczko1651
   beresteczko1651 :

   Szczytem bezczelności było, że poroszenko, który gloryfikuje banderowskich bandytów ośmielił się użyć wobec Polaków słowa „wybaczamy”. Nie mówiąc już o tym, że wpuszczenie tego osobnika (wprawdzie tylnymi drzwiami) do polskiego Sejmu było haniebne. Banderowska V kolumna nie ma w Polsce racji bytu, jej miejsce jest na wschodzie. A tak zwana ukraina nigdy nie była w Europie, nie jest i nie będzie, bo jest sztucznym postsowieckim tworem, zlepkiem ukradzionych ziem i grup etnicznych, które nigdy nie będą narodem. Teraz z przyczyn politycznych próbuje się tam stworzyć potwora zbudowanego na nazistowskiej przeszłości i ideologii, nienawiści do wszystkiego i wszystkich. I prędzej czy później będzie trzeba ukręcić mu łeb, tak jak innym bandytom wyhodowanym w różnych częściach świata z przyczyn politycznych.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Jajec: 18.01.2015 13:16 Ale dla setek tysięcy rodzin pomordowanych Polaków przez ukraińskich zbrodniarzy temat nie jest zamknięty. Poroszenko wypierdział coś i każe wierzyć Lachom że to przeprosiny. Ekspiacja powinna polegać na oficjalnych stwierdzeniach sejmów i episkopatów obu krajów. Powinien to być dokument państwowy generujący zmiany w nauczaniu historii obu krajów. Bez potępienia banderyzmu i ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na narodzie polskim nie może być pojednania pomiędzy naszymi narodami. Ja osobiście do walki FR z Ukrainą zachowuję dystans. No bo jaki mogę mieć cel we wspieraniu ideologii pogrobowców, morderców mojej rodziny i mojego narodu. Niech ich szlag trafi, ruskich agresorów też.

  • tagore
   tagore :

   @jajec Widzi Pan u ukraińskich polityków to co chce Pan widzieć. Poroszenko przyjechał do Polski
   po podpis na akcie stowarzyszenia Ukrainy z UE ,przedstawił listę oczekiwań strony ukraińskiej wobec Polski i nie zaoferował stronie polskiej nic konkretnego . Słabo dociera do ludzi w Polsce fakt ,postrzegania Polski przez Ukrainę jako konkurenta w walce o pozycję lokalnego lidera i w konsekwencji świadome eliminowanie Polski z działań politycznych wokół kryzysu. A co do pojednania ,dość dziwnie brzmią wypowiedzi na ten temat z pomnikami Bandery i Szuchewycza w tle.

   tagore

  • sylwia
   sylwia :

   Dopóki na Ukrainie zach. jest hitleryzm i dopóki nie uznają odpowiedzialności za ludobójstwo na Polakach i innych mniejszościach narodowych, należy im przeszkadzać w dołączaniu się do EU. Nic tam nie wniosą prócz bandytyzmu, hitleryzmu, syfilisu i swego wrodozonego okrucieństwa. Słaba Ukraina to silna Polska. Tymczasem przygotowujmy się do zbrojnej walki z ukraińskimi dywersantami, którzy zostaną do nas wysłani po zakończeniu kryzysu donbaskiego. Ekspansja terytorialna jest podstawą ideologii OUN (b) – banderowskiej. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski ‚Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: ‚W przedmowie do ksiązki ‚Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako ‚wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają ‚zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‚Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‚Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Hitlerowska mafia kijowska obecnie u władzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Całą polską ziemię na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi. Co powinniśmy robić? 1. Popierać powstanie silnej zbrojnej polskiej ochotniczej organizacji obrony terytorialnej opartej na lokalnej ludności. 2. Przyłączyć się do kółka strzeleckiego. 3. Zdobyć pozwolenie na broń i zaopatrzyć się w pistolet, karabin i śrutówkę (broń gładkolufowa z rozrzutem do walki na krótki dystans) oraz amunicję do nich. 4. Ulepszać metodycznie swoje umiejętności strzeleckie i bojowe. 5. Zwalczać wybieranie lub dopuszczanie Ukraińców do wpływowych stanowisk i do oddziałów polskiej obrony terytorialnej. To są nasi śmiertelni wrogowie i walka z nimi jest tylko kwestią czasu z powodu ich hitlerowskiej i wrogiej Polsce zaborczej ideologii. Zauważam z satysfakcą, iż moje wpisy o tym palącym, katastrofalnym problemie są już cytowane na innych patriotycznych forach, na przykład tu: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/113934,ukraina-najemnicy-z-europy-walcza-przeciw-powstancom

 6. bodzio1
  bodzio1 :

  Właśnie” jajec” mieszkam na wschodzie Polski i nie życzę sobie bo mam czysto i estetycznie jak w domku tak i na zewnątrz.A jeżeli chodzi o gospodarność nie umniejszam zachodniej Polsce na pewno są gospodarni i pracowici tak jak ci ze wschodu tylko mają tą przewagę że my mamy bliżej do Ukrainy czy Białorusi a oni do Niemiec czy Czech.Autostrady. obwodnice i cała infrastruktura za którą idą inwestycje idzie od zachodu Polski a na wschód pewnie nie przyjdzie a jedyne lotnisko w Świdniku to chyba po to żeby wylecieć do UK.O jakiej mentalności piszesz ? Mało ludności ze wschodu było przesiedlonej? yelko oni na starcie mieli poniemieckie gospodarstwa a nasi przodkowie spalone chałupy przez upa.Tu jest problem i jeszcze zaniechania polityków ale to długi temat.

 7. bodzio1
  bodzio1 :

  Właśnie” jajec” mieszkam na wschodzie Polski i nie życzę sobie bo mam czysto i estetycznie jak w domku tak i na zewnątrz.A jeżeli chodzi o gospodarność nie umniejszam zachodniej Polsce na pewno są gospodarni i pracowici tak jak ci ze wschodu tylko mają tą przewagę że my mamy bliżej do Ukrainy czy Białorusi a oni do Niemiec czy Czech.Autostrady. obwodnice i cała infrastruktura za którą idą inwestycje idzie od zachodu Polski a na wschód pewnie nie przyjdzie a jedyne lotnisko w Świdniku to chyba po to żeby wylecieć do UK.O jakiej mentalności piszesz ? Mało ludności ze wschodu było przesiedlonej? yelko oni na starcie mieli poniemieckie gospodarstwa a nasi przodkowie spalone chałupy przez upa.Tu jest problem i jeszcze zaniechania polityków ale to długi temat.

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   bodzio1: 18.01.2015 13:36 Największe inwestycje drogowe w Polsce obejmują ziemie co do których Niemcy mają roszczenia terytorialne. Jest to działanie celowe. Co do gospodarności. Mam rodzinę rolniczą na wschodzie, a wielkopolskę mogę porównywać na codzień. To nie prawda, że rolnicy z zachodu są bardziej gospodarni czy też mają schludniejsze obejścia. Szczególnie w zachodniopomorskim można obserwować wielkie pola uprawne i przemysł rolniczy – tyle, że to wszystko należy do Niemców.

   • wlkp
    wlkp :

    co w Wielkopolsce należy do Niemców ? Ty tu przyjeżdżasz po co – napisz – bo mam wątpliwości co do celów tych misji? Jest taki dość powszechnie rozpowszechniany w necie mem „nie krytykuj Ukrainy, bo zostaniesz ruskim agentem”- ale wy dziłacie identycznie „nie krytykuj ruskich, bo będziesz banderowcem”…więc po raz setny zadeklaruję – w jednej mogile, w jednym więzieniu – bez różnicy mogą wylądować wszyscy putlerowcy i banderowcy

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     wlkp: 18.01.2015 13:56 Co w Wielkoposlce należy do Niemców? Nie wiem, bo pisałem o Zachodniopomorskim. Ale widzę, że jesteś bezczelnym typkiem, może mi teczkę założysz jak Tutejszy? Ok. pilnuję Polski przed takimi zdrajcami jak Ty. Pasuje? Na tym forum różni nas to, że wy wszędzie widzicie „ruskie dywizje” których nigdy w Donbasie nie było i celowo zmyślacie różne historyjki mające na celu wywołanie fobii i paniki. Na tym ołtarzu poświęcacie prawdę o Ukrainie która pod nowymi rządami jest tworem na wskroś złym i niebezpiecznym. Celem waszym jest wywołanie wojny w której będziecie też walczyć cudzymi rękami. Chazarstwo tfu!

     • kola
      kola :

      jajec i cała reszta zwolenników ukraińskiego faszyzmu nie ośmieszajcie się więcej powagi Ukraina to trup państwo widmo skazane na rozpad i zagładę kazdy może cos uszczknąć dla siebie my zachodnią część rosjanie część wschodnią Ukropy to żaden naród to połaczenie Polaka z Rosjaninem bez tozsamości i historii dlatego tak słabo radza sobie z chłopakami w trampkach bo niby o co mieliby walczyć przecież są Ruskimi to po co walczyć z Ruskim a ci na zachodzie są Polakami to po co walczyć z Polakami Ci którzy zabijali Polaków w latach czterdziestych XX wieku a teraz zabijają Rosjan dostali pomieszania zmysłów wymyslili sobie ze jest cos takiego jak Ukraina a oni są jakimis tam Ukraińcami ale to choroba psychiczna mam nadzieję że krótkotrwła Lwów na zawsze polski takim hasłem powinnismy się żeganać na forum pozdrawiam wszyskich dla których Wielka Polska jest sprawą najważniejszą