Straż Graniczna poinformowała w sobotę o kolejnym incydencie na polsko-białoruskiej granicy. Grupa agresywnych cudzoziemców znów zaatakowała polskie patrole.

W piątek 40 osób usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Jak czytamy w komunikacie Straży Granicznej, w pobliżu Dubiczy Cerkiewnych grupa agresywnych cudzoziemców atakowała, rzucając kamieniami, patrole polskich służb po tym, jak udaremniły próbę przedostania do Polski.

Przeczytaj: Celowali z broni gładkolufowej i strzelali z procy. Zamaskowani cudzoziemcy znów zaatakowali Straż Graniczną

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W piątek przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenko zagroził Europie nową falą migracyjną.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply