Uchwała wołyńska była paskudna i prorosyjska, bo mówiła o „ludobójstwie” i skłóciła Polskę z Ukrainą, za probanderowskimi ekscesami w Polsce stoją służby rosyjskie, a ks. Isakowicz-Zaleski to głupiec albo agent Moskwy – takie tezy stawia były poseł PO, Stefan Niesiołowski. Spotkały się one z ripostą Marka Jakubiaka (Kukiz’15).

– Polacy uchwalili paskudną uchwałę w Sejmie, gdzie użyli słowa „ludobójstwo” i tak się z tego cieszyli… –mówił w czwartek na antenie Polsat News były poseł PO Stefan Niesiołowski (obecnie Unia Europejskich Demokratów). – Twierdzenie o ludobójstwie ze strony ukraińskiej ma charakter prowokacji i Ukraina nigdy tego nie uzna –podkreślił dodając, że „potem próbowano to nieudolnie odkręcać”.

ZOBACZ: Niesiołowski szaleje w Sejmie [VIDEO]

Przeczytaj: Niesiołowski: Nie ma innej drogi niż Majdan w Warszawie

Zdaniem Niesiołowskiego, uchwała wołyńska „miała jawny charakter prorosyjski, bo skłóca Polskę z Ukrainą”.Odniósł się również do sytuacji, gdy uczący się w Polsce Ukraińcy gloryfikowali symbolikę banderowską. Wyraził przekonanie, że inspiracja ich działań mogła być „bardzo głęboka i pośrednia”, sugerując, że mogli zostać w nie wmanewrowani przez służby rosyjskie:

– Jakaś organizacja ukraińskich nacjonalistów, tak jak polska, im się wydaje, że są wielkimi patriotami ukraińskimi, są manipulowani, manewrowani, o czym nie wiedzą, przez służby moskiewskie.

W tym kontekście odniósł się również do ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego:

– W Polsce mamy księdza Isakowicz-Zaleskiego, który jeździ po Polsce i opluwa Ukrainę i niszczy stosunki polsko-ukraińskie i naszą przyjaźń. (…) [Ukraińcy] to są nasi przyjaciele i sojusznicy. Ksiądz Isakowicz być może jest agentem Moskwy, a być może jest tylko głupcem i nie wie, że się tylko wysługuje.

– Po takiej wypowiedzi… ja nie wiem co powiedzieć– komentował poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. – Po pierwsze: było ludobójstwo, czy nie było ludobójstwa? Jeżeli my mówimy o własnych sprawach, o okrutnym ludobójstwie, niespotykanym w historii ludzkości, to my działamy na rzecz Rosji? A cóż ma piernik do wiatraka!? –pytał poseł. – My mówimy o własnej tożsamości. Mordowano Polaków na Ukrainie, Ukraińcy nie chcą się do tego przyznać i to jest ich problem, nie nasz –podkreślał.

Gdy Jakubiak zaznaczył, że „trzeba mówić, jaka była prawda”, prowadzący Kamil Durczok przerwał mu stwierdzeniem, że „prawda nie była jednoznaczna”.– Tam się działy rzeczy potworne, po obydwu stronach niestabilnej granicy –mówił dziennikarz. – Nie ma tłumaczenia –stwierdził krótko poseł Kukiz’15, przypominając, że Ukraińcy „wyciągają dziś na piedestały banderowców i Banderę – bandytę, który w Polsce został skazany na karę śmierci”.

Przypomnijmy, że podobne stwierdzenia nt. ks. Isakowicza-Zaleskiego publicznie wygłaszał dr Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej UW, będący wiceprzewodniczącym zarządu obecnej partii Niesiołowskiego, Unii Europejskich Demokratów. Wóycicki publicznie nazwał księdza „agentem wpływu”, inspirowanym, czy wręcz opłacanym przez Kreml.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaro7
  jaro7 :

  Niesiołowskiego dopadła starcza demencja,facet zidiociał totalnie,kolejny tępy banderofil.PiS trzeba odsunąć od władzy ale NIGDY nie pozwolic wrócić do niej tym zaprzańcom z PO(tym z N też).kiedyś myślałem że sa jakieś granice ZAPRZAŃSTWA ale jak słucham takich Niesiołowskich święczkowskich,Pociejów,Suskich,Karczewskich Sakiewiczów ,Targalskich to wiem że zbydlęcenie tych pseudo elyt jest bezgraniczne.Niesiołowski wez ta całą bandę i przenieś sie do swoich braci banderowów na UPAinę,i smieciu trzymaj się daleko od ks.Zaleskiego bo mu robaku do pięt nie sięgasz.Wstyd zeby Ormainin bardziej upominał się o POLSKIE ofiary LUDOBÓJSTWA niz takie zero co się za Polaka uważa.Znajdą się kije na wasze banderowskie ryje.

 2. mop
  mop :

  BYDLAK NIESIOŁOWSKI…JEGO ESBECKA HISTORIA. POCZYTAJCE!!!
  Niesiołowski to następna z wielu szumowin, ze świty Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego.
  To zwykły cham, kapuś i bydlak jakich mało, który szedł i idzie po trupach do celu. Człowiek bez godności, honoru i minimum przyzwoitości!!! Chcę wszystkim przedstawić sylwetkę DUPOWŁAZA SB.
  W latach 1965 – 1970 „działał” ( A RACZEJ SZKODZIŁ!!!) w konspiracyjnej organizacji niepodległościowej ” RUCH”. W tym właśnie czasie zaczęły się jego częste kontakty z SB. Podaczas rzekomych przesłuchań pokazał swoje fałszywe, kłamliwe oblicze! Już na pierwszym przesłuchaniu zaczął sypać kolegów z RUCHU, utrzymując, że sam nie należał do tej organizacji!!!
  Z opracowań prof. J. R. Nowaka, który prześwietla byłych esbeków i ich współpracowników, dowiedzieć się można jak nisko upadł Niesiołowski!!!
  Na przesłuchaniu ujawniał pseudonimy działaczy RUCHU, a także jego członków, podając nawet adrsy ich zamieszkania!!! Emil Morgiewicz, Andrzej, Czuma, Bernard Czuma, Andrzej Woźnicki to tyloko nieliczni, którzy ucierpieli przez tego chama!!!Ale to jeszcze nie koniec!!!
  WSYPAŁ RODZONEGO BRATA, MARKA NIESIOŁOWSKIEGO, I ÓWCZESNĄ NARZECZONĄ ELŻBIETĘ NAGRODZKĄ!!! Podał agentowi SB jej adres, daty i miejsca akcji, w których miała brać udział np. spalenie Muzeum Lenina w Poroninie..!!!
  Wszyscy członkowie Ruchu dzięki Niesiołowskiemu zostali aresztowani, dostali do 7 lat więzienia przez tego kłamliwego gnoja!
  Jego narzeczona była twarda podczas przesłuchań, broniła Niesiołowskiego, tak jak reszta członków Ruchu!!!Po latach dowiedzieli się dzięki komu posiedzieli w więzieniu…!!!
  Niesiołowski bywał często w domkach wypoczynkowych SB. Były to nagrody, jakie bezpieka przyznawała współpracownikom. Dzięki swojej fałszywej naturze pozbawionej kregosłupa moralnego mógł ukończyć studia!!!
  Kiedy jego przeszłość zaczęła wychodzić na światło dzienne znalazł miejsce w PO, jak większość byłych agentów!!! Stał się ulubieńcem takich stacji jak TVN, POLSAT, Radia Zet, Gazety Wyborczej, które promuja takich debili jak on!!!
  A STEFAN NIESIOŁOWSKI TO ZWYKŁY BŁAZEN, KTÓRY UTOPI W ŁYŻCE WODY, BYLE JEMU BYŁO DOBRZE. TACY LUDZIE NIE MOGĄ RZĄDZIĆ W NASZYM KRAJU, NIE POZWÓLMY NA TO!!!

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/1278/czii-bydlak-niesiolowskijego-esbecka-historia-poczytajce

 3. Andrzej2
  Andrzej2 :

  Jest to przerazajace , ze takie kreatury , jak Niesiolowski moga wypowiadac sie publicznie w ten sposob o Ludobojstwie na Kresach, ponizajac uchwale Sejmu , mowiac ze byla „paskudna”. Polski Sejm powinien uczcic pamiec pomordowanych rodakow na Kresach Ustawa, to byloby godne i mialoby swoja moc prawna, byloby sprawiedliwe dla tych pomordowanych i ich potomkow. Ks. Isakiewicz -Zalewski to Wielki Czlowiek i Patriota, takich jak on jest niewielu w Polsce. Walczy w slusznej sprawie, walczy o prawde i godnosc pomordowanych Polakow, Chwala takim ludziom. Hanba smieciom typu Niesiolowski i innym , ktorzy ponizaja nasz kraj .