Systemy rakietowe Mars II przybyły z Niemiec na Ukrainę  – poinformował w poniedziałek portal Ukrinform.

Jak poinformował w poniedziałek Ołeksij Reznikow, systemy rakietowe Mars II przybyły z Niemiec na Ukrainę. „Trzeci brat z rodziny dalekiego zasięgu, MARS II MLRS z Niemiec, przybył na Ukrainę” – napisał na Twitterze.

Reznikow wyraził również wdzięczność Niemcom i osobiście minister obrony Christine Lambrecht za te systemy. „Nasi artylerzyści są wdzięczni niemieckim partnerom” – napisał.

Jak informowaliśmy, niemiecka minister obrony Christine Lambrecht poinformowała we wtorek, że Niemcy przekazały Ukrainie trzy obiecane wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe MARS-II.

Ponadto Ukraina otrzymała z Niemiec trzy samobieżne haubicoarmaty Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000).

Ponadto, według szefowej niemieckiego resortu obrony, Niemcy przygotowują się do przekazania Ukrainie trzech zestawów rakietowego systemu obrony powietrznej IRIS-T.

Według doniesień medialnych Ukraina zdecydowała się pozyskać 11 zestawów IRIS-T.

Haubicoarmaty PzH 2000 walczą już na Ukrainie. Pod koniec czerwca minister obrony Niemiec Christine Lambrecht powiedziała w Bundestagu, że Niemcy i Holandia przekazały Siłom Zbrojnym Ukrainy pierwszych 12 samobieżnych haubicoarmat PzH 2000.

W połowie czerwca Christine Lambrecht powiedziała, że trzy obiecane Ukraińcom wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet MARS II zostaną dostarczone na przełomie lipca i sierpnia br., po tym, jak ukraińscy żołnierze przejdą odpowiednie przeszkolenie.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz