Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Andrij Mahera, były zastępca szefa Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, stwierdził, że wzrost nastrojów antyukraińskich w Polsce może doprowadzić do „piątego rozbioru” Polski, jeśli Ukraina przegra wojnę. Wypowiedź padła po zwrocie ukraińskiego orderu przez byłego ambasadora RP w Kijowie Bartosza Cichockiego oraz po zdjęciu ukraińskiej flagi z ratusza w Lublinie. (more…)
Były premier Somalii Hassan Ali Khaire poinformował, że został zaatakowany przez siły rządowe przed planowanymi przez jego ekipę manifestacjami ulicznymi.
„Atak na nas przeprowadziły siły dowodzone przez prezydenta, którego kadencja dobiegła końca” – Khaire napisał w środę w mediach społecznościowych, dodając, że przygotowywali się do „pokojowej demonstracji” na następny dzień. Polityk uznał, że to prezydent „ponosi pełną odpowiedzialność za dzisiejszy brutalny atak na nasze spotkanie konsultacyjne” - jak zacytowała Al Jazeera.
Korespondent AFP nagrał materiał, na którym słychać kanonadę i widać uciekających mieszkańców somalijskiej stolicy. Powołuje się też na relacje świadków, którzy mieli widzieć starcie bojowników Khaire'a z policjantami.
3 czerwca Kościół wspomina św. Klotyldę, królową Franków, żonę Chlodwiga I i jedną z najważniejszych kobiet w dziejach wczesnośredniowiecznej chrystianizacji Europy Zachodniej.
Klotylda urodziła się około 470 lub 474 roku, najprawdopodobniej w Lyonie. Pochodziła z burgundzkiego rodu królewskiego. Była córką Chilperyka II, króla Burgundów. Jej młodość przypadła na czas walk dynastycznych w państwie Burgundów. Według tradycji jej ojciec został zamordowany, a władzę przejął jego brat Gundobad.
Klotylda została wychowana w wierze katolickiej. Miało to szczególne znaczenie, ponieważ wiele germańskich elit tamtego czasu pozostawało przy pogaństwie albo przy arianizmie. Około 493 roku poślubiła Chlodwiga I, merowińskiego króla Franków, który był jeszcze poganinem. Małżeństwo miało znaczenie polityczne, ale z czasem nabrało także wymiaru religijnego.
Rheinmetall poinformował o podpisaniu pakietu kontraktów z Rumunią o wartości 5,7 mld euro. Zamówienie obejmuje prawie 300 pojazdów bojowych, systemy obrony przeciwlotniczej, amunicję i komponenty amunicyjne oraz cztery jednostki morskie. (more…)
Pierwsza grupa ukraińskich instruktorów pilotażu śmigłowców zakończyła szkolenie w Wielkiej Brytanii. Absolwenci kursu mają szkolić kolejne pokolenie ukraińskich lotników wojskowych w ramach operacji Interflex. (more…)
Sekretarz stanu USA Marco Rubio zapewnił, że polityka Waszyngtonu wobec Tajwanu nie uległa zmianie. Jednak sprawa pakietu uzbrojenia o wartości 14 mld dolarów nadal pozostaje analizowana. Zgodnie z Ustawą o stosunkach z Tajwanem z 1979 roku Stany Zjednoczone są zobowiązane do dostarczania Tajpej uzbrojenia o charakterze obronnym.
We wtorek podczas przesłuchania w Komisji Spraw Zagranicznych Senatu sekretarz stanu USA Marco Rubio powiedział, że polityka Stanów Zjednoczonych wobec Tajwanu nie uległa zmianie, a Waszyngton chce utrzymania obecnego status quo.
„Najważniejsze, co musimy zrozumieć, to to, że chcemy, aby status quo został zachowany w obecnej formie. Taka jest nasza polityka, to powiedzieliśmy i to nadal mówimy” — powiedział sekretarz stanu USA.
Niemcy chcieli by zjeść ciastko i mieć je, im dalej zabrną w presji na Polskę tym bardziej stracą gospodarczo i na pozycji politycznej w unii. Parasol polityczny USA chroniący Niemcy przed roszczeniami z czasów wojny właśnie się kończy.
tagore
Od dłuższego czasu przyglądam się działaniom Brytyjczyków. W tej chwili pomiędzy UK a Polską jest sytuacja win-win, to znaczy:
– my eksportujemy imigrantów zarobkowych. Są to wysoko kwalifikowane osoby (analogiczne studia w UK kosztują majątek), pracowite, wywodzące się z podobnej kultury, znające język. Te osoby są potrzebne i to najlepszy sort imigrantów, o jakim mogą marzyć Niemcy
– oni dają miejsca pracy – dzięki czemu kasa z UK zasila budżety polskich rodzin, nie dotyka nas problem bezrobocia.
UK będzie próbowała przejąć przywództwo w UE. Na to składa się parę elementów:
– problemy imigracyjne Niemiec,
– referendum o opuszczeniu UE przez UK
– dodatkowo – ponieważ Niemcy rozpoczęły deportacje uchodźców – to ci z nich, którzy reprezentują wojujący dźihad mają ostatnią szansę by zaistnieć. Wtedy ktoś może zechcieć ściągnąć kanclerz ze świecznika siłą.
Dodatkowym potwierdzeniem działań UK są wypowiedzi Camerona czy Farage’a. Mam nadzieję, że im manewr wypali, a nasz rząd udzieli im pełnego poparcia. Tak po raz kolejny na kartach historii Niemcy zapiszą się kolejną porażką.
Niemcy z kolei grają w to, że komuś z rządu puszczą nerwy i powie “nam taka unia nie pasuje, może pora się rozstać”. Dokładnie ten scenariusz przerabiany był na Majdanie…
Perfidne szkopskie media,jak nadludzie III Rzeszy, “pijani władzą”,bawią się w “pijanych policjantów”i tego typu wredne przenośnie,by tylko osaczyć i dokopać Polsce,nie dostrzegając,że na swym podwórku mają największy burdel w zakresie przestrzegania Traktatów Europejskich.To przecież Niemcy: -inicjują i robią tajemne interesy z Rosją,chociażby gazowe-Nord StreemII,wbrew solidarnościowym regulacjom traktatowym; –to kanclerz Niemiec zaprasza imigrantów,otwiera im granice w sposób zupełnie sprzeczny z Traktatem o funkcjonowaniu UE,oraz z Traktatem UE.–to w niemieckiej Kolonii policja państwowa zwalcza demokratyczne demonstracje przy pomocy armatek wodnych;–to niemiecka prasa przoduje w Europie w zakresie cenzurowania informacji o gwałtach,rozbojach i innych wybrykach zaproszonych imigrantów.–to w Niemczech panoszy się goebelsowska propagandowa medialna dezinformacja przypisująca demokratycznym antyimigracyjnym ruchom i postawom społecznym ich niby prawicowy,nacjonalistyczny wydżwięk;–to niemieccy politycy na czele z Schultzem,Oettingerem,itp,pod szyldem instytucji UE,bezprawnie,butnie i bezczelnie krzyczą na całą Europę o polskim zamachu,demokratycznie wybranych władz.,posiłkując się upragnionymi kłamliwymi i tendencyjnymi opiniami polskich zdradzieckich szumowin ,w europarlamencie rodowodem z odciętego od koryta PO.