Szef niemieckiej dyplomacji Haiko Maas przyznał, że nie ma prostego sposobu na dalsze prowadzenia interesów przez niemieckie firmy w Iranie z powodu sankcji USA.

Maas powiedział w rozmowie z „Bildem”: Nie ma prostego sposoby, by uchronić nasze firmy od ryzyka amerykańskich sankcji. W czasie rozmów chodzi o to, by znaleźć sposób choćby na kontynuację handlu z Iranem.

Wcześniej Richard Grenell ambasador Niemiec w USA zaapelował do niemieckich firm działających w Iranie, o przerwanie prowadzonych tam interesów: Jak zapowiedział Donald Trump, amerykańskie sankcje uderzą w krytyczne sektory irańskiej gospodarki. Niemieckie firmy w Iranie, muszą jak najszybciej zlikwidować tam swoje biznesy” – przypominał dyplomata.

ZOBACZ TAKŻE: Rozmowa May i Trumpa ws. JCPOA. Wlk. Brytania za utrzymaniem porozumienia

Amerykańskie sankcje wobec Iranu nie podobają się także politykom we Francji. W piątek minister gospodarki Francji Bruno La Maire oświadczył, że Europa musi bronić swojej suwerenności gospodarczej. Czy chcemy, by USA były ekonomicznym żandarmem całej planety? Czy my-Europejczycy powiemy: mamy swoje interesy gospodarcze i chcemy dalej handlować z Iranem zgodnie z porozumieniem strategicznym. Uważamy, że jest to właściwa droga i będziemy ją kontynuować – powiedział francuski polityk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeszcze w maju ministrowie finansów Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii mają spotkać się, aby zastanowić się nad odpowiedzią na amerykańskie sankcje wobec Iranu, które mogą dotknąć europejskie firmy.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz