Orban będzie rozmawiał w Warszawie m.in. z Morawieckim i Dudą

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że polscy politycy będą rozmawiali z premierem Węgier w Warszawie m.in. na temat budżetu UE i polityki migracyjnej.

Dworczyk przypomniał, że wizyta Viktora Orbana będzie pierwszym spotkaniem w Polsce po kolejnych wygranych przez Fidesz wyborach.

Premier Orban zostanie przyjęty przez premiera Mateusza Morawieckiego w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Druga część spotkania oraz konferencja prasowa odbędzie się w Kancelarii Premiera – ogłosił Dworczyk.

ZOBACZ TAKŻE: Orban w expose: Era liberalnej demokracji się skończyła

Tematy, które będą poruszane to przyszły budżet UE, współpraca regionalna, polityka migracyjna, ale również polsko-węgierskie relacje bilateralne – dodał szef KPRM.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dworczyk dodał, że podczas wizyty w Warszawie premier Węgier złoży także kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej.

Oprócz spotkania z premierem Morawieckim oraz prezydentem Dudą zaplanowano również spotkanie szefa węgierskiego rządu z marszałkami: Sejmu Markiem Kuchcińskim i Senatu Stanisławem Karczewskim.

Poprzednie spotkanie premiera Morawieckiego z Viktorem Orbanem odbyło się w kwietniu w Budapeszcie z okazji odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej „Memento-Smoleńsk”. W spotkaniu wzięli wówczas udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i ministrowie rządu Morawieckiego. Miało one miejsce jeszcze przed wyborami na Węgrzech.

Kresy.pl / polsatnews.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz