Viktor Orban przedstawił w czwartek wizję swoich rządów i ogłosił, że nadszedł czas na zastąpienie liberalnej demokracji, tradycyjną chrześcijańską demokracją.

Premier Węgier po głosowaniu w którym otrzymał wotum zaufania wygłosił swoje expose w którym nakreślił wizję swojego kolejnego rządu. Viktor Orban, jak zauważa agencja Reutera, przedstawił “konserwatywną wizję kraju”.

Era liberalnej demokracji dobiegła końca – powiedział lider Fideszu. Zastąpiliśmy jej wrak XXI-wieczną chrześcijańską demokracją, która gwarantuje ludziom wolność i bezpieczeństwo, gwarantuje godność ludzką, chroni równość płci – oświadczył.

CZYTAJ TAKŻE: Węgierskie wybory: Orbán premierem po raz czwarty

Premier Węgier dodał, że ten model demokracji wspiera tradycyjny model rodziny oparty na związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, powstrzymuje antysemityzm, chroni kulturę chrześcijańską i daje naszemu narodowi szansę przetrwania i prosperowania.

Orban dodał również, Węgrzy potrzebujemy Unii Europejskiej, a Unia również potrzebuje nas, stwierdził jednocześnie, że Wspólnota powinna poniechać “koszmaru” prób stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy. Premier Węgier ogłosił także, że rząd Fideszu myśli w kategoriach planowania na następne 12 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orban: musimy bronić kultury chrześcijańskiej, żeby Europa pozostała europejska

Szef węgierskiego rządu wskazał, że Węgrzy wierzą obecnie, iż jutro może być lepsze niż dzisiaj, jeśli dobrze wykonają swoją pracę. Chcą rządu, który jest godny ich przyszłości. Zachęca to nas – i uprawnia – do sporządzania planów nie tylko na następne cztery lata, lecz także na następne 10 lat. W rzeczy samej powinniśmy myśleć w kategoriach 12 lat.

Orban dodał: Wiem, że wielu uważa to za niemożliwe, ale myślę, że możliwe jest osiągnięcie tego, żeby do roku 2030 Węgry były w pierwszej piątce krajów europejskich pod względem warunków życia i pracy.

Kresy.pl / tvn24.pl / reuters.com.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply