Niemiecki fundusz inwestycyjny Mutares podpisał umowę nabycia Eltel Networks Energetyka SA i Eltel Networks Engineering SA od Eltel AB. Należą one do czołowych dostawców usług elektroenergetycznych w Polsce.

Niemiecki fundusz inwestycyjny Mutares podpisał umowę nabycia Eltel Networks Energetyka SA i Eltel Networks Engineering SA od Eltel AB. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w II kwartale 2024 roku i uzależnione jest od zwyczajowej zgody organów regulacyjnych – poinformowała 10 kwietnia firma Mutares.

Działające odpowiednio od 1961 i 1949 roku Eltel Networks Energetyka S.A. i Eltel Networks Engineering S.A. należą do czołowych dostawców usług elektroenergetycznych w Polsce z przychodami na poziomie ok. 36 mln euro w 2023 r. Spółki są dostawcami usług wysokich napięć wraz z usługami planowania, budowy, uruchomienia i serwisu.

Zobacz też: Ponad 90 firm w Polsce planuje zwolnienia

Spółki te, zajmujące się głównie realizacją średnich i dużych projektów „pod klucz” w zakresie sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, zarówno dla linii napowietrznych, jak i podstacji elektroenergetycznych, posiadają szerokie portfolio klientów będących znaczącymi graczami w sektorze energetycznym w Polsce. Zatrudniając około 410 pracowników i trzy główne biura w Krakowie, Rzeszowie i Olsztynie.

“Są dobrze przygotowani, aby sprostać rosnącemu polskiemu rynkowi, ale także zapewnić swoje doświadczenie w projektach transgranicznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i krajach nordyckich” – czytamy w komunikacie.

Spółki będą kontynuować ekspansję na terenie Polski i krajów ościennych, w segmencie wysokich napięć, wykorzystując popyt wynikający z transformacji energetycznej. Ta strategia ekspansji będzie wykorzystywać doświadczenie Mutares zdobyte między innymi w spółkach portfelowych Conexus i Efacec.

Robin Laik, dyrektor generalny Mutares, komentuje: “Wraz z przejęciem Eltel Networks Energetyka i Eltel Networks Engineering podpisujemy pierwszą transakcję w Polsce, wzmacniającą nasz segment towarów i usług w obszarze elektroenergetyki i usług budowlanych. Jestem przekonany, że możemy dalej wzmacniać pozycję rynkową i wykorzystywać pełnowymiarowe, innowacyjne centrum badawczo-rozwojowe do rozwoju usług firmy. Co więcej, to przejęcie podkreśla ogromny potencjał transakcyjny na polskim rynku”.

Przeczytaj: Gigant likwiduje fabrykę w Polsce i zwalnia prawie 500 pracowników. Powodem polityka klimatyczna UE

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply