Dane niemieckiej policji wskazują, że w Niemczech wzrosła przestępczość powodowana nienawiścią do chrześcijan. – Nie można się u nas zadomowić, jeśli nie szanuje się podstawowych wartości naszego społeczeństwa  – mówi abp Ludwig Schick.

Ks. abp Ludwig Schick, Przewodniczący Komisji ds. Kontaktów z Zagranicą w niemieckim episkopacie skomentował policyjne statystyki dotyczące wzrostu przestępczości powodowanej nienawiścią do chrześcijan. Wskazują one, że w 2017 roku w Niemczech odnotowano prawie 100 aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, w tym jedno morderstwo.

PRZECZYTAJ: Niemcy: rośnie liczba ataków na chrześcijan dokonanych przez imigrantów

W wypowiedzi opublikowanej na łamach dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, abp Schick skomentował, że statystyki są „przerażające” i powinno się wzmóc czujność.

– Było wiele zamachów na muzułmanów w ośrodkach dla azylantów, znacząco wzrosły też przestępstwa na tle antysemickim i przeciwko chrześcijanom – powiedział niemiecki arcybiskup, nawiązując do kwestii migrantów. Jego zdaniem, wśród przybywających od 2014 roku z Bliskiego Wschodu do Niemiec uchodźców bez wątpienia byli też tacy, którzy „nie zrozumieli lub nie zaakceptowali demokratycznego porządku naszego kraju, a także tacy, którzy nie przybyli jako uchodźcy, lecz terroryści”.

– Większość tych, którzy uciekali przed wojną i chaosem, ceni sobie zdobycze naszego kraju i naszego społeczeństwa – dodał abp Schick. – Nie można się u nas zadomowić, jeśli nie szanuje się podstawowych wartości naszego społeczeństwa. Chrześcijaństwo jest charakterystyczną siłą niemieckiej i europejskiej kultury – zaznaczył.

Zapytany, czy w Niemczech mamy do czynienia z prześladowaniem chrześcijan, abp Schick stwierdził, że porównując sytuację w Niemczech z innymi krajami, „nie godzi się mówić o prześladowaniu chrześcijan, żydów czy muzułmanów”. Zdaniem duchownego, nie powinno to jednak przeszkadzać „w nazywaniu po imieniu i jednoznacznym potępianiu konkretnych zdarzeń oraz niebezpiecznych tendencji”.

RIRM / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply