W niemieckim Dusseldorfie zainstalowano pierwszą tabliczkę z nazwą ulicy w języku arabskim. Centralna Rada Muzułmanów wyraziła zadowolenie tym faktem. Miasto tłumaczy, że chce dawać przykład “różnorodności kulturowej”. “To symboliczny wyraz włączenia społecznego” – twierdzi miejski radny Zielonych.

Pierwsza tabliczka z nazwą ulicy w języku arabskim pojawiła się w niemieckim Dusseldorfie. Została zainstalowana w czwartek przy Ellerstraße, gdzie mieszka wiele osób o marokańskich korzeniach – podkreślają lokalne media.

Miasto tłumaczy, że chce dawać przykład “różnorodności kulturowej”. Centralna Rada Muzułmanów wyraziła zadowolenie tym faktem.

Arabski znak drogowy w dzielnicy Oberbilk w Düsseldorfie nie jest pierwszym znakiem w innym języku niż niemiecki. Nieco ponad rok temu na Immermannstrasse postawiono tabliczkę z japońskimi znakami – przypomina portal wdr.de. Zgodnie z decyzją rady ds. integracji docelowo w dziesięciu miejscach miasta powinny pojawić się dwujęzyczne tablice informacyjne.

Zobacz także: Niemcy: Kolonia: Meczety będą wzywać wiernych do modlitwy. Burmistrz miasta: to różnorodność

Zdjęcie tabliczki opublikował jako pierwszy profil stowarzyszenia “Uchodźcy mile widziani w Düsseldorfie”.

Podczas odsłonięcia tabliczki obecna była konsul generalna Maroka Lalla Loubna Ait-Bassidi – podaje lokalny portal ddorf-aktuell.de. “Znak symbolizuje uznanie dla imigrantów i pokazuje różnorodność Düsseldorfu, jednego z najbardziej zróżnicowanych miast w Nadrenii Północnej-Westfalii” – oświadczyła.

Zobacz także: Niemcy: Większość postępowań prokuratury generalnej w zakresie bezpieczeństwa dotyczy islamizmu

“To symboliczny wyraz włączenia społecznego” – twierdzi miejski radny Zielonych. Jego zdaniem tabliczka pomoże mieszkańcom o pochodzeniu imigranckim w “identyfikacji z dzielnicą i jej różnorodnością”.

Centralna Rada Muzułmanów wyraziła zadowolenie tym faktem. “Dusseldorf demonstruje różnorodność i wyraża szacunek dla imigrantów” –oświadczył na Twitterze przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech Ayman Mazek.

Zobacz także: FAZ: islamizm poważnym problemem w niemieckich szkołach

wdr.de / ddorf-aktuell.de / dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply