Około 250 osób wyszło w sobotę na ulice Düsseldorfu, by zaprotestować przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Demonstrację zorganizował Ruch Wolnej Rosji NRW. Protest przeszedł pokojowo.

W sobotę w niemieckim Düsseldorfie odbył się protest przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę – podaje dziennik Rheinische Post. Brało w nim udział około 250 uczestników – głównie rosyjskojęzycznych demonstrantów i Niemców pochodzenia rosyjskiego. Uczestnicy trzymali transparenty w kilku językach i puszczali balony w ukraińskich barwach narodowych – niebieskim i żółtym.

Na manifestacji eksponowano transparenty z napisami: „Stop wojnie”, „Zakaz rosyjskiej propagandy państwowej”, “Stop Putinowi”, „Broń dla Ukrainy” i „Ręce precz od Ukrainy”.

Demonstrację zorganizował Ruch Wolnej Rosji NRW. Policja poinformowała, że protest przebiegł spokojnie.

Zobacz także: Prorosyjskie manifestacje w Niemczech: “jednoznaczne poparcie działań Putina” i “ruska buta”

Informowaliśmy, że w ostatnim czasie w niektórych niemieckich miastach odbywały się także prorosyjskie manifestacje.

Demonstracje tego typu miały miejsce m.in. w BerlinieStuttgarcieFrankfurcie i Hanowerze. „Wielu uczestników to ślepo oddani zwolennicy Putina. Demonstranci we Frankfurcie zaprzeczali zbrodniom wojennym, dokonywanym przez Rosję na Ukrainie. Byli zdania, że to ‘inscenizacje Ukrainy’, która nie jest niepodległym krajem” – zwracał uwagę Bild.

Zobacz także: Niemcy: Ruszają śledztwa wobec uczestników prorosyjskiej manifestacji

rp-online.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply