Niemcy przekazały ukraińskiej obronie przeciwlotniczej sześć kolejnych samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard i amunicję.

Jak przekazał portal Mil.in, Niemcy przekazały ukraińskiej obronie przeciwlotniczej 6 kolejnych samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard i amunicję.

Na stronie internetowej niemieckiego rządu podano, że Ukraina otrzymała łącznie 40 takich systemów obrony przeciwlotniczej.

Zaktualizowana lista niemieckiej pomocy obejmuje również systemy do przeciwlotniczych zestawów rakietowych IRIS-T SLM. Ukraina otrzymała 10 punktów kierowania ogniem dla IRIS-T SLM i 10 laserowych systemów celowniczych dla IRIS-T SLM.

Przypomnijmy, Rheinmetall spodziewa się w nadchodzących tygodniach zawrzeć z rządem niemieckim wartą miliardy euro umowę na amunicję, a w lipcu dostarczy na Ukrainę pierwsze naboje kalibru 35 mm do dział przeciwlotniczych Gepard, powiedział dyrektor generalny Armin Papperger.

„Niemcy zamierzają zawrzeć z nami duży kontrakt ramowy” — powiedział Papperger w wywiadzie. Papperger dodał, że transakcja będzie warta kilka miliardów euro i ma nadzieję, że Rheinmetall ogłosi ją w ciągu najbliższych sześciu tygodni.

„To z pewnością będzie nasz najlepszy rok, jeśli chodzi o przyjmowanie zamówień”, powiedział, dodając, że spodziewa się całej gamy transakcji – na pojazdy, amunicję, elektronikę i systemy radarowe.

Papperger nie wyszczególnił żadnych wyników brukselskich dyskusji, ale powiedział, że NATO przedstawi w nadchodzących miesiącach bardzo dokładne dane na temat tego, o ile więcej zdolności przemysłowych będzie potrzebnych, „abyśmy byli bezpieczni w Europie i NATO przez następne 10 lat”.

Zobacz też: Rheinmetall będzie produkował pojazdy opancerzone Fuchs na Ukrainie

Kresy.pl/Mil.in

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply