Niemcy przekażą Ukrainie kolejne cztery samobieżne haubice PzH 2000 wraz z pakietem amunicji – przekazał niemiecki resort obrony w poniedziałek. Tym samym liczba dział artyleryjskich, które Niemcy przekażą Ukrainie wzrosła do 14.

Podkreślono, że dostawa zostanie zrealizowana natychmiast – zwraca uwagę agencja Reuters. Chodzi o cztery kolejne Panzerhaubitze 2000 wraz z pakietem amunicji.

Tym samym liczba dział artyleryjskich, które Niemcy przekażą Ukrainie wzrosła do 14.

Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht poinformowała w ubiegłym tygodniu, że wyrzutnie rakiet MARS II  i pojazdy opancerzone Dingo będą stanowić kolejną dostawę niemieckiej broni na Ukrainę. Ambasador Niemiec Anka Feldhusen ogłosiła z kolei, że do końca tego roku Niemcy mają dostarczyć Ukrainie także dwa systemy obrony powietrznej IRIS-T, a na początku przyszłego dwa kolejne.

Zobacz także: Spiegel: część niemieckich haubic PzH 2000 wymaga naprawy po miesiącu używania na Ukrainie

Informowaliśmy, że szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock odniosła się do kwestii ewentualnego dostarczania przez Niemcy czołgów na Ukrainę. „Jesteśmy na wojnie. Nawet jeśli serce krwawi, trzeba zachować zimną krew. To właściwa droga w obecnej sytuacji” – powiedziała.

Jak podawaliśmy, Andre Wuestner, przewodniczący Związku Żołnierzy Niemieckich uważa, że nie może być mowy o przekazywaniu na Ukrainę broni i amunicji, w tym czołgów i pojazdów, należących do Bundeswehry, gdyż prowadzi to do osłabienia niemieckich sił zbrojnych.

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply