Niemcy przekażą dodatkowe Mardery Ukrainie

Niemiecki rząd federalny polecił firmie Rheinmetall przekazać Ukrainie dodatkową liczbę bojowych wozów piechoty Marder.

Jak informuje oficjalna strona internetowa firmy, niemiecki rząd federalny polecił firmie Rheinmetall przekazać Ukrainie dodatkową liczbę bojowych wozów piechoty Marder.

Mowa jest o 40 dodatkowych bojowych wozach piechoty Marder w wersji 1A3. Zamówienie zostało złożone przez niemiecki rząd w sierpniu 2023 roku, dokładny koszt nie jest ogłoszony, ale odnotowuje się dwucyfrową liczbę milionów euro.

Obecnie firma pracuje na pełnych obrotach w celu terminowej realizacji zamówień i naprawy sprzętu dla Ukrainy. Zamówienie to zwiększy łączną liczbę bojowych wozów piechoty do 80 jednostek, które Rheinmetall dostarczy Ukrainie.

Spółka przekazuje bojowe wozy piechoty Marder 1A3 wykorzystywane w niemieckich Wojskach Lądowych, które przechodzą remont generalny.

W marcu, były minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow pokazał niemieckie bojowe wozy piechoty Marder, które przybyły na Ukrainę.

„Marder jest doskonałym przykładem niemieckiej jakości. Sam tego próbowałem. Nie możemy się doczekać, aby wkrótce oswoić Leoparda. Uwielbiam sposób, w jaki ryczą!” – napisał Reznikow.

Podziękował także ambasador Niemiec na Ukrainie Ance Feldhusen i ministrowi obrony Niemiec Borisowi Pistoriusowi.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply