Premierzy czterech niemieckich landów – Bawarii, Hesji, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynatu – zaapelowali do Kongresu USA, aby zablokował on plany prezydenta Donalda Trumpa, przewidujące wycofanie z Niemiec części wojsk USA.

Premierzy czterech niemieckich państw związkowych – Bawarii, Hesji, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynatu – zaapelowali do Kongresu USA, aby zablokował on plany administracji prezydenta Donalda Trumpa, które przewidują wycofanie części wojsk USA z Niemiec – wynika z listu, do którego dotarła w niedzielę agencja “Reuters”.

“Prosimy was o wsparcie naszych działań, ponieważ staramy się nie zrywać więzi przyjaźni, ale umocnić je, i zapewnić obecność USA w Niemczech i w Europie w przyszłości” – napisano w liście.

Agencja zaznacza, że w przypadku wszystkich krajów związkowych, których premierzy podpisali się pod listem, mieszczą się aktualnie bazy wojskowe USA.

Premierzy czterech państw związkowych wyrazili opinię, że siły amerykańskie w ich landach “stanowią kręgosłup obecności USA w Europie i zdolności NATO do działania”.

Ambasada USA w Berlinie odmówiła komentarza w opisywanej sprawie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział redukcję liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech o 9,5 tys. (do 25 tys.). Oskarżył też po raz kolejny niemiecki rząd o niewypełnianie zobowiązań wobec NATO, które dotyczą wysokości środków przeznaczanych na obronność – przypomina agencja “Reuters”.

Pisaliśmy, że Donald Trump potwierdził w czasie wywiadu udzielonego dziennikarzowi „The Washington Post”, że część amerykańskich żołnierzy zostanie relokowana z Niemiec do Polski.

reuters.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply