Niemiecki Urząd Kryminalny zdobył dokumenty zawierające poufne dane niemieckich dżihadystów, którzy walczą w Syrii w szeregach ISIS. O sprawie informują niemieckie media.

Dziennikarze gazety „Sueddeutsche Zeitung” oraz stacji telewizyjnych NDR i WDR, tworzący dziennikarski zespół śledczy podali wczoraj wieczorem, że w ręce niemieckich śledczych wpadły kwestionariusze osobowe wypełniane przez osoby ubiegające się o przyjęcie do bojówek ISIS”. Rzecznik Niemieckiego Urzędu Kryminalnego potwierdził, że tego rodzaju dokumenty są w posiadaniu policji. Eksperci potwierdzili ich autentyczność.

Niemieckie media podają, że szczegółowe kwestionariusze zawierają 23 pytania dotyczące m.in. informacji o sposobie przyjazdu do Syrii, krewnych, jak również doświadczenia w walce i przydatne w niej umiejętności. Deklarują również, czy chcą brać udział w zamachach samobójczych. Do wstąpienia do ISIS konieczne są referencje.

Niemiecki Urząd Kryminalny podaje, że od wybuchu wojny domowej w Syrii w rejon walk wyjechało z Niemiec 800 islamistów, z czego około 130 zginęło w walkach, zaś jedna trzecia wróciła do kraju. 70 osób zdobyło doświadczenia wojenne.

PAP / polsatnews.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz