Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat to pierwsze niemieckie landy, które zniosły obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe z krajów UE. Regulacje związane z izolacją przestały obowiązywać w piątek o północy. Pozostałe kraje związkowe zamierzają zrobić to samo.

Pierwszymi niemieckimi landami, które zniosły obowiązek odbywania 14-kwarantanny kwarantanny po przyjeździe z innych państw Unii Europejskiej oraz z Wielkiej Brytanii są Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat – poinformował w portal „Deutsche Welle”. Przepisy o kwarantannie przestały tam obowiązywać w piątek o północy. Podkreślono, że pozostałe kraje związkowe zamierzają w najbliższym czasie zrobić to samo.

Czytamy, że obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z innych państw UE oraz Wielkiej Brytanii ma zostać zniesiony w całych Niemczech. W najbliższych dniach powinna zostać ogłoszona decyzja.

Rząd Północnej Nadrenii poinformował, że stosowne porozumienie zostało zawarte pomiędzy rządami państw związkowych oraz rządem federalnym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

9 kwietnia wprowadzony został w Niemczech obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny dla obywateli RFN i cudzoziemców przyjeżdżających do Niemiec. Był spowodowany epidemią koronawirusa. Zwolnieni z tego obowiązku zostali m.in. pracownicy transgraniczni, robotnicy sezonowi, policjanci i pracownicy służby zdrowia. Portal podaje, że konieczność odbywania kwarantanny spotykała się w Niemczech z krytyką.

Wyższy Sąd Krajowy Dolnej Saksonii tymczasowo zawiesił powszechny obowiązek kwarantanny. Regulacje zostały zaskarżone przez niemieckiego adwokata, posiadającego domek letniskowy w Szwecji. Już na początku zeszłego tygodnia Premier PNW Armin Laschet sugerował rozluźnienie przepisów. Uzasadniał konieczność takiego działania m.in. dotkliwymi stratami w branży turystycznej.

Zobacz także: Niemcy apelują do Polski i Czech o przywrócenie ruchu granicznego 

www1.wdr.de / dw.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz