Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat to pierwsze niemieckie landy, które zniosły obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe z krajów UE. Regulacje związane z izolacją przestały obowiązywać w piątek o północy. Pozostałe kraje związkowe zamierzają zrobić to samo.

Pierwszymi niemieckimi landami, które zniosły obowiązek odbywania 14-kwarantanny kwarantanny po przyjeździe z innych państw Unii Europejskiej oraz z Wielkiej Brytanii są Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat – poinformował w portal „Deutsche Welle”. Przepisy o kwarantannie przestały tam obowiązywać w piątek o północy. Podkreślono, że pozostałe kraje związkowe zamierzają w najbliższym czasie zrobić to samo.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytamy, że obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z innych państw UE oraz Wielkiej Brytanii ma zostać zniesiony w całych Niemczech. W najbliższych dniach powinna zostać ogłoszona decyzja.

Rząd Północnej Nadrenii poinformował, że stosowne porozumienie zostało zawarte pomiędzy rządami państw związkowych oraz rządem federalnym.

9 kwietnia wprowadzony został w Niemczech obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny dla obywateli RFN i cudzoziemców przyjeżdżających do Niemiec. Był spowodowany epidemią koronawirusa. Zwolnieni z tego obowiązku zostali m.in. pracownicy transgraniczni, robotnicy sezonowi, policjanci i pracownicy służby zdrowia. Portal podaje, że konieczność odbywania kwarantanny spotykała się w Niemczech z krytyką.

Wyższy Sąd Krajowy Dolnej Saksonii tymczasowo zawiesił powszechny obowiązek kwarantanny. Regulacje zostały zaskarżone przez niemieckiego adwokata, posiadającego domek letniskowy w Szwecji. Już na początku zeszłego tygodnia Premier PNW Armin Laschet sugerował rozluźnienie przepisów. Uzasadniał konieczność takiego działania m.in. dotkliwymi stratami w branży turystycznej.

Zobacz także: Niemcy apelują do Polski i Czech o przywrócenie ruchu granicznego 

www1.wdr.de / dw.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz