W odpowiedzi na rosnącą liczbę infekcji Senat Berlina podjął decyzję o zaostrzeniu obowiązujących obostrzeń. Władze Berlina postanowiły we wtorek, że z powodu pandemii wprowadzona zostanie „godzina policyjna” od 23.00 do 6.00.

We wtorek władze Berlina zdecydowały, że w związku z pandemią wprowadzona zostanie „godzina policyjna”. Będzie trwała od 23.00 do 6.00 – informuje portal „rbb24.de”. Decyzja ma związek z rosnącą liczbą zakażeń.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

O godzinie 23 będą zamykane restauracje, bary i sklepy nocne. Wyjęte spod tej zasady będą apteki i stacje benzynowe. Jednak w tym czasie na stacjach benzynowych nie będzie można sprzedawać alkoholu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Niemcy: Protesty przeciw ograniczeniom związanym z COVID-19

Postanowiono ponadto, że pomiędzy godz. 23 a godz. 6 mogą spotykać się jedynie grupy pięcioosobowe lub mieszkańcy tylko dwóch gospodarstw domowych.

Dodatkowo w prywatnych uroczystościach w pomieszczeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 10 osób (dotychczas dopuszczalna liczba wynosiła 25).

Opisywane ograniczenia zaczną obowiązywać w sobotę o północy. Władze Berlina wstępnie zakładają, że będą obowiązywały do 31 października.

Czytamy, że za nieprzestrzeganie zasad „godziny policyjnej” będzie groziła kara grzywny w wysokości nawet 5000 euro.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłym tygodniu niemiecki rząd federalny i rządy krajów związkowych zaleciły stosowanie surowszych zasad w walce z pandemią koronawirusa. Mają one zapobiec wzrostowi zakażeń. Do 50 została ograniczona liczba uczestników uroczystości, określono także kary za podawanie nieprawdziwych danych osobowych w restauracjach.

rbb24.de / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz