Straż Graniczna poinformowała w sobotę o kolejnym ataku nielegalnych imigrantów na polskich funkcjonariuszy. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w polski patrol. W wyniku ataku uszkodzony został pojazd SG.

W piątek grupa agresywnych migrantów, którym nie udało się przedostać do Polski obrzucała kamieniami patrol SG – poinformowała Straż Graniczna w sobotnim komunikacie. W wyniku ataku nikt nie doznał obrażeń, ale uszkodzony został pojazd służbowy. “To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach” – podkreśla Straż Graniczna.

Do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży.

Poprzedniej doby 95 osób usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Mołdawii, który przewoził 7 ob. Somalii i ob. Syrii.

To kolejne takie niebezpieczne zdarzenie przy granicy polsko-białoruskiej, które miało miejsce w ostatnim czasie. Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Imigranci zaatakowali patrol Straży Granicznej [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply