Coraz więcej nielegalnych imigrantów dociera na Wyspy Kanaryjskie. Ich liczba w październiku zwiększyła się wobec tego samego miesiąca przed rokiem o prawie 700 proc. – wynika z danych MSW Hiszpanii.

Hiszpańskie MSW podało w tym tygodniu, że w sumie od 1 do 31 października na Wyspy Kanaryjskie dotarła nienotowana wcześniej liczba ponad 15 tys. przybyszów z Afryki. To wzrost wobec tego samego miesiąca przed rokiem o prawie 700 proc.

Resort spraw wewnętrznych Hiszpanii podał, że od stycznia do października 2023 r. napłynęła na Wyspy Kanaryjskie rekordowa liczba nielegalnych imigrantów – ponad 30,5 tys., czyli o ponad 110 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 r. W związku z kryzysem migracyjnym hiszpańskie władze ogłosiły w połowie października stan sytuacji nadzwyczajnej.

Przeczytaj: Hiszpania: Ponad 6 tys. nielegalnych imigrantów na liczącej 10 tys. mieszkańców wyspie

Hiszpański rząd relokuje nielegalnych imigrantów, którzy masowo przybywają na Wyspy Kanaryjskie, do różnych części kraju, co powoduje konflikty z mieszkańcami. Lokalne władze oskarżają rząd w Madrycie o przeprowadzanie “w ukryciu”, bez ich wiedzy i zgody “dystrybucji imigrantów” po całym kraju.

Jak informowaliśmy, władze Hiszpanii podjęły niedawno decyzję o utworzeniu w aglomeracji Madrytu dwóch kolejnych ośrodków dla nielegalnych imigrantów. W każdym z nich zakwaterowanie znajdzie po kilkaset osób. Pierwszy z nich ma w Carabanchel, drugi zaś w Alcala de Henares.

Zobacz także: Hiszpania: Bunt lokalnych władz przeciw przyjmowaniu nielegalnych imigrantów. “Mieszkańcy ich nie chcą”

polskieradio24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply