W poniedziałek Straż Graniczna poinformowała o kolejnych próbach siłowego forsowania granicy. Zdarzenia miały miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG Czeremcha.

W dn. 20.02 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 36 cudzoziemców- obywateli Egiptu, Syrii, Senegalu, Iraku. Na odcinku Placówki SG Czeremcha 17 os. siłowo forsowało granicę, wszyscy zostali zatrzymani. Dzisiaj na tym odcinku miała miejsce kolejna próba siłowego przekroczenia granicy – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek na Twitterze. 

W niedzielę około godziny 4 nad ranem kilkunastu nielegalnych imigrantów siłowo forsowało granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze. Służby białoruskie rzucały kamieniami w stronę polskich patroli.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy został sztucznie wywołany przez białoruskie władze.

Straż Graniczna odnotowała od początku roku ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W ubiegłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Pod koniec stycznia bieżącego roku ruszyła budowa trwałej bariery na granicy polsko-białoruskiej.

Zobacz także: Niespokojnie na granicy. W polskie służby poleciały kamienie

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply