Nagranie wideo z zeszłego roku przedstawia akcję działaczy radykalnego nacjonalistycznego „Złotego Świtu”, którzy postanowili usunąć stragany prowadzone przez nielegalnych imigrantów.

„Złoty Świt” znany jest z prowadzenia radykalnych działań, także z użyciem przemocy. Jednocześnie jego członkowie są celem ataków anarchistycznych i lewicowych organizacji terrorystycznych, dobrze rozwiniętych w Grecji. W listopadzie 2013 r. dwóch jego członków zostało zastrzelonych pod partyjnym lokalem.

Nagranie obrazuje jak patrol „Złotego Świtu” sprawdza osoby handlujące na deptaku. Kontrolując dokumenty nacjonaliści starają się wykryć osoby przebywające w Grecji i handlujące nielegalnie. Po wykryciu nielegalnych imigrantów nielegalny towar wraz ze straganem jest bezpardonowo niszczony.

„Złoty Świt” od 2012 r. ma deputowanych w greckim parlamencie. W ostatnich wyborach we wrześniu 2015 r. odtrzymał poparcie 7% głosujących co przełożyło się na 18 mandatów..

rpn.gr/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • zan
      zan :

      „Poważne” partie zadłużyły Grecję na 10 pokoleń, zasypały ciapatymi, a ty się przejmujesz jakimś drugorzędnym szczegółem związanym z flagą. Tak się składa, że ZŚ jest jedyną znaczącą partią, która w ogóle myśli o zachowaniu tej flagi.