W Mińsku po raz kolejny obradowała dziś Grupa Kontaktowa do spraw uregulowania konfliktu w Donbasie. Negocjacje okazały się bezowocne.

Dziś spotkali się negocjatorzy kluczowej podgrupy roboczej do spraw bezpieczeństwa. Tematem rozmów była konsekwentna realizacja tego fundamentalnego punktu porozumień mińskich jakim jest wycofanie ciężkiego sprzętu poza wyznaczone strefy buforowe. W ostatnim czasie obserwatorzy Misji OBWE wielokrotnie rejestrowali bowiem czołgi poruszające się po obu stronach forntu. Jednak według źródeł dyplomatycznych przytaczanych przez ukraińską agencję informacyjną porozumienia nie ma. „Niestety nie ma końcowego porozumienia gotowego do podpisania” – twierdzi źródło. Dyplomata dodaje jednak, że „praca będze kontynuowana”. Pogrupa robocza spotka się ponownie już jutro.

interfax.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz