W swoim komentarzu amerykański „New York Times” stwierdza, że polski rząd „nie rozumie podstaw demokracji”, zaś UE i USA nie mogą pozwolić na dalsze ataki PiS na „fundament liberalnej demokracji”.

Według dziennika „The New York Times”,przywódcy polskiej prawicy w znacznym stopniu nie rozumieją podstaw demokracji. PiS, ignorując ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. znowelizowanej ustawy o TK, zdaniem gazety „stawia się ponad prawem w swoim marszu do władzy autorytarnej”.Ignorując przy tym apele, ostrzeżenia i opinie prawne z USA, Unii Europejskiej, międzynarodowych organizacji praw człowieka oraz od polskiej opozycji.Podkreślono, że to Jarosław Kaczyński stoi za „nacjonalistycznym i konserwatywnym”programem rządu, zaś kryzys w Polsce jest dowodem jego „nieliberalnego poglądu na demokrację”. Porównano go przy tym do „jego przyjaciela”,premiera Węgier Viktora Orbana, gdyż obaj mają podzielać pogląd, że mogą ignorować wszelkie systemowe hamulce ograniczające władze rządu.

„New York Times” przypuszcza, że polski rząd zignoruje opinię Komisji Weneckiej w sprawie TK, czego nie przewiduje polska konstytucja. „Jednak UE i USA nie mogą na to pozwolić. Odmowa respektowania orzeczenia przez Kaczyńskiego to niedopuszczalny atak na fundament liberalnej demokracji”– czytamy w dzienniku.

„Komisja Europejska powinna oświadczyć, że PiS przekroczył czerwoną linię”– wzywa gazeta zaznaczając, że odebranie Polsce prawa głosu może być trudne z uwagi na prawdopodobne weto ze strony Budapesztu.

„Polska od dawna uważa Amerykę za bliskiego sojusznika i jedyny realny bastion przeciwko Rosji”– uważa NYT dodają, że Polsce zależy na stałej obecności wojsk NATO na swoim terytorium. „Mocny sygnał z Waszyngtonu mógłby teraz odnieść pewien efekt”– czytamy w zakończeniu.

Nytimes.com / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. upadlina
  upadlina :

  Za to usa i ich klakiery dobrze rozumieją demokrację!!….Agresje na Irak, Afganistan, Libię, Syrię, Jugosławię są zgodne z zasadami demokracji!!….Wprowadzanie przez turasów wojsk do Iraku czy Syrii jest zgodne z zasadami demokracji!!……..Ucinanie ludziom mieczem głów na ulicach arabii saudyjskiej za drobne wykroczenia jest zgodne z zasadami demokracji!!…..Sprowadzanie do europy milionów darmozjadów islamskich i zatajanie przed opinią publiczna ich gwałtów i morderstw jest zgodne z demokracją!!!!……….W TAKIM RAZIE JA PIER..OLĘ TĘ DEMOKRACJĘ!!….NIKT NIE CHCE ŻYĆ W TAKIEJ DEMOKRACJI !!!!!

  • fiesta :

   Cecha charakterystyczna zmijowego plemienia i dzieci diabla (zydostwa) jest tzw. „logika talmudyczna”, ktora nie ma nic wspolnego z logika, jako nauka poprawnego rozumowania.
   Zydowska „logika talmudyczna” charakteryzuje sie pokretnoscia i oszustwem i ma swoje korzenie w talmudzie. Czyli to co jest dobre dla zydow, sluzy zydom i jest korzystne dla zydow nazywane jest przez zydow „demokracja”, a wszelkie inne niezgodnosci z zydowska „demokracja” sa „niedemokratyczne”.
   Np. w Izraelu panuje „demokracja” , bo zydy ukradli Palestyne Palestynczykom, uwazaja sie za rase panow i traktuja Palestynczykow jak niewolnikow i smieci, a w Polsce nie ma demokracji, bo miedzynarodowe zydostwo jeszcze nie zawlaszczylo calej Polski i nie zniewolilo wszystkich Polakow.
   Zaprowadzene JWO – Jew World Order (zydowskiego porzadku swiata) jest nawet zapisane w talmudzie – Sanhedrin 90a (Those who read new testament „uncanonical books” will have no portion in the world to come). Z zwiazku z tym zydowskie media pracuja przez 24 godziny na dobe i ich glownym celem jest wypranie gojom mozgow, zeby goje byly posluszne zydom.

 2. mp :

  NEW JORK TAJMS żydowska padlina dla Hambuegerów MOŻE NAM ZROBIĆ LASKĘ.Spokojnie trzeba zdobyć broń legalnie lub mniej,bo żydy szykują prowokację.PIS nasz robi flankę i ściaga obce wojsko,a to zdrada.Macierewicz jedną reką bredzi fajnie o żolnierzach wyklętych a drugą zaprasza wojska okupacyjne zapewniając im eksterytorialność.Duda prez.niech sobie zapali jakąś pierdoloną chanukę z SEKTĄ CHABAD LUBAWICZ,i jeszcze jedna narty OWSIAKOWI NIECH DA

 3. fiesta :

  Zydowska gazeta NYT (kontrolowana przez zydowska rodzine Sulzberger od 1896r) to jeden z glownych osrodkow zydowskiej propagandy w USA, ktory sluzy do urabiania opinii publicznej.
  Po pierwsze, PiS nie jest partia prawicowa, ale socjalistyczna i generalnie uzalezniona od dyrektyw z Waszyngtonu, Tel-Awiwu i Brukseli.
  Po drugie, jesli uznamy bandytyzm Izraela w Palestynie i bandytyzm USA w Afryce za „podstawe demokracji”, to faktycznie Polska nie jest krajem „demokratycznym”.
  Po trzecie, ingerencja USA w sprawy Polski nazywa sie pchaniem nosa w nieswoje sprawy i nosi znamiona dyktatury – podobnie zachowuje sie pismak z zydowskiej gazey NYT, ktory dyktuje Polsce co wolno, a czego nie wolno i takiemu zydowskiemu malpiszonowi trzeba od razu powiedziec, zeby SPIERDALAL NA DRZEWO.
  Po czwarte, USA moze robic u siebie co chce: nielegalnie podsluchiwac rozmowy telefoniczne, zakladac tajne wiezienia, truc Amerykanow zywnoscia GMO i szczepionkami, okradac amerykanskiego podatnika na miliardy dolarow, oklamywac spoleczenstwo amerykanskie etc i Polska nie miesza sie to tamtego bagna.
  Po piate, zydowski NYT bierze udzial w realizacji planow JWO (Jew World Order – zydowskiego porzadku swiata) zwany potocznie jako NWO (New World Order – nowy porzadek swiata) i polega to na atakach propagandowych na wszystko co moralne, etyczne i normalne, a wspieranie wszystkiego co prowadzi do zepsucia moralnego, zawartego w pojeciu „liberalna demokracja”.
  Polacy nie moga pozwolic na to, zeby zydowskie koczowniki plemienne z USA lub jakiegokolwiek innego panstwa na swiecie oraz z zydowskich organizacji miedzynarodowych i zydowskich pismidel propagandowych jak np. NYT straszyly lub grozily Polsce i Polakom, ze jesli nie spelnia zadan gnid zydowskich to Polska i Polacy beda upokarzani na arenie miedzynarodowej lub Polske spotka „nieszczescie”.
  ZYDY ODPIERDOLCIE SIE OD POLSKI I POLAKOW ! (Jews FUCK OFF from Poland and Polish people !).