Rada NATO, która zebrała się w Brukseli wezwała Rosjan do „natychmiastowego wstrzymania uderzeń w umiarkowaną opozycję” w Syrii.

Posiedzenie na szczeblu stałych przedstawicieli zostało dziś zwołane na wniosek Turcji właśnie w kwestii syryjskiej. W komunikacie zapisano, że Rada NATO zebrała się by omówić „potencjalne konsekwencje ostatnich niebezpiecznych rosyjskich działań wojskowych wokół Syrii”. Ataki rosyjskiego lotnictwa w rejonie syryjskich miast Hama, Homs, Idlib spotkały się z niezadowoleniem NATO. Sojusz krytykuje fakt, że celem ataków w tych przypadkach nie było „Państwo Islamskie” lecz „syryjska opozycja”. Przedstawiciel USA uznał to za „zaostrzanie wojny domowej”. „Sojusznicy wyzwają Rosję do natychmiastowego wstrzymania ataków” – podsumowano.

tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. upadlina
  upadlina :

  teraz świat zobaczy, że NATO=ISIS ! Kilka dni prawdziwych nalotów Rosji na zwyrodnialców islamskich i proszę, ich mocodawcy i sponsorzy aż zorganizowali posiedzenie ! Powoli ludzie odkryją, że USA i NATO oraz Izrahell i sojusznicy tych degeneratów to czyste zło wymierzone w zwykłych ludzi. Likwidacja tych bandyckich struktur to pokój dla świata.

 2. Avatar
  luis :

  Dzisiaj śmieć pismak z wirtualnego ścierwa (dla mnie na równi z gównem wyborczym) w swoim artykule zbrodniarzy z isis nazywa bojownikami zaś Prezydenta Putina agresorem. Jest wielce zmartwiony faktem, iż po kilku dniach nalotów mordercy z isis alarmują, że są to naloty nieplanowane! Ludzie rozumiecie- nikt ich nie poinformował o nalotach. USrael bombardował od kilku lat, a isis rosło w siłę. Teraz po kilku dniach mają dość. Czytałem kiedyś wywiad zwykłego szeregowca US Army, który walczył w Afganistanie. Opowiadał o małym chłopcu, którego widzieli w górach jak wnosił karnister benzyny dla terrorystów. Stwierdził, że ten teren był dla zwykłego żołnierza zbyt ciężki, a ten maluch się wdrapywał. Powiedział, że jedynym sposobem na ich pokonanie jest użycie wszystkich możliwych środków, nie bacząc na humanitaryzm. Że trzeba to wytępić od malucha przez kobiety do terrorystów. Innego sposobu nie ma. I mam nadzieje, ze Rosjanie tak właśnie postąpią- będą ładowali w nich każdym możliwym arsenałem.

 3. Avatar
  jerzyjj :

  DZIĘKI BANDYCKIM ,,DZIAŁANIOM STABILIZACYJNYM” ZACHODU I US-raela W SYRII ZGINĘŁO 250 000 osób,.RANNYCH ZOSTAŁO
  1 000 000, A UCIEKŁO OD TEGO PRZEZ ZACHÓD NIESIONEGO DOBROBYTU 11 000 000 Syryjczyków.

  ŁAWROW:nie pozwolimy by Zachód z US-raelem na czele z SYRII zrobil druga
  Libię,Irak,Afganistan itd. …
  ,,USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Katar i Arabia Saudyjska wezwały rosyjskie władze do zaprzestania bombardowań tzw. umiarkowanej syryjskiej opozycji, gdyż ma to w ich ocenie zwiększać ryzyko wzrostu ekstremizmu w tym kraju.”
  W prowincji Idlib rosyjskie samoloty zrzuciły bomby na obóz w którym CIA trenowała bojówkarzy do walki z władzami Syrii.
  Chodzi o organizację Liwa Sukur Dżabal al-Zawija. Jej przywódca Hasan Hadż Ali twierdzi, że w trakcie wczorajszych nalotów na jego obóz spadło 20 pocisków. Organizacja ta od dawna jest sponsorowana przez Katar, ale również jest wspierana przez Waszyngton, który zdefiniował ją jako „umiarkowanych rebeliantów”. Pentagon dostarczał jej wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwpancernych (TOW). W obozie przebywali agenci CIA, którzy szkolili bojówkarzy do walki z syryjską armią. Fakt pobytu agentow amerykańskiego wywiadu w zbombardowanym obozie potwierdził w wywiadzie dla CNN senator John McCain.
  POLAKU JEŚLI MASZ JESZCZE ODROBINĘ MÓZGU NIE SŁUCHAJ AMERYKANÓW I POLSKICH PROSTYTUTEK MEDIALNYCH…
  Genie Energy Ltd. w lutym 2013 roku otrzymał koncesje na wydobycie ropy i gazu w Syrii. Koncesja obejmuje 153 mile kwadratowe i została przyznana na okres 36 miesięcy. Koncern posiada również koncesje na eksploatacje złóż ropy i gazu na terenie Izraela.
  Teraz już wiesz o co toczy się ta wojna i kto zainicjował w mediach Arabską Wiosnę oraz dlaczego prezydent Syrii został uznany za zagrażającego demokracji dyktatora. Koncesja na Syryjskie złoża ropy i gazu to główny, choć nie jedyny powód dla którego amerykańskie służby i dziennikarze z telewizji BBC dopuścili się tak bezczelnej prowokacji.
  Zobacz także: Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda czytaj:,, ANGLOSYJONU”…