Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
W Raciborzu ma powstać linia spawania korpusów Rosomaków, a pozostałe hale posłużą do produkcji podwozi Jelcza i realizacji programu San. Pierwsze pojazdy z nowej linii mają zjechać do końca 2026 roku, a docelowa wydajność zakładu ma wynieść do 700 podwozi rocznie.
W piątek w Raciborzu spółki Jelcz i Rosomak podpisały umowę poddzierżawy jednej z hal po dawnych zakładach Rafako, co umożliwi uruchomienie w obiekcie linii spawania korpusów transporterów opancerzonych. Polska Grupa Zbrojeniowa potwierdziła jednocześnie realizację trzech projektów związanych z zagospodarowaniem przemysłowej infrastruktury zakładu.
Może Cię zainteresować: Polska armia zamawia sprzęt za blisko 60 mld zł. Wśród kontraktów Borsuki, Kraby, Raki i Rosomaki
Prezydent Węgier Tamás Sulyok podpisał nowelizację konstytucji, która doprowadzi do jego odejścia ze stanowiska. Zmiana została przeforsowana po miesiącach presji ze strony premiera Pétera Magyara i ma zakończyć okres, w którym polityk nominowany za rządów Viktora Orbána pozostawał głową państwa. (więcej…)
Rosyjski oddział „BARS-Sarmat” miał rozpocząć użycie nowych przeciwlotniczych dronów FPV montowanych na samolotach Jak-52 i An-2. Konstrukcje mają służyć do przechwytywania ukraińskich bezzałogowców. (więcej…)
Instytut Pamięci Narodowej opublikował nagranie z prac ekshumacyjnych prowadzonych w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej na Wołyniu. W dawnym gospodarstwie Aleksandra Strażyca odkryto szczątki kilkunastu osób, z których część nosi ślady urazów mechanicznych. (więcej…)
Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do samochodów na parkingu centrum handlowego. Mężczyźni mieli wykorzystywać metodę „na walizkę”, pozwalającą przechwycić i wzmocnić sygnał z kluczyków samochodowych. (więcej…)
Premier Węgier Péter Magyar opowiedział się w sobotę za obniżeniem wieku wyborczego z 18 do 16 lat. Zadeklarował, że poparłby taką zmianę podczas prac nad nową konstytucją państwa.
Szef węgierskiego rządu przedstawił swoje stanowisko we wpisie opublikowanym w sobotę na Facebooku. Ocenił, że zdecydowana większość osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat, posiada wystarczającą wiedzę i przygotowanie, aby uczestniczyć w podejmowaniu wspólnych decyzji.
Dobrze, ze na spisy nie nadziali jak w tej scenie z „Ogniem i mieczem”. To jest właśnie standard Ukraińskiej demokracji. Zbliżające się wybory do parlamentu będą pewnie równie wolne i niezawisłe…
Ciekawe co w tej teczce miał cwaniaczek, chyba gardło jednak ocalił.
TW „Tutejszym” pewnie go nie lubisz. Współpracował z prezydentem Janukowyczem który miał propolskie symatie i szkodził banderowcom.
Votum_separatum@ On mnie nic nie obchodzi, ja widzę tylko przerażonego człowieka przed ujawnieniem zawartości teczki. Znając ujawniony stopień infiltracji służb specjalnych FR na Ukrainie mogę spekulować jakiego demona ten człowiek trzymał w swojej teczce. Ale szczerze mówiąc to bardzo jestem tego ciekaw.
To jest demokracja czy dziki kraj
@Grzegorz710:
16.09.2014 17:15). To nowa forma demokracji ,,Hajdamacka ” taka majdanowa.
Nie wiem jak Wam, ale mi okrzyk Chwała Ukrainie, kojarzy się z Heil Hitler. Bardzo prostackie typowo nazistowskie zawołania.
zauważ także podobieństwo między „ajwaj!” a „siegl heil!” – te dwa zwroty bardzo często ostatnio słychać w tzw Gazecie „Polskiej”
Podobieństwo tylko fonetyczne. Żydzi aj waj używali w momentach zdziwienia, wzruszenia, jakiś emocji, natomiast Sieg Heil! wg. wiki. (pol. Niech żyje zwycięstwo!, Sława zwycięstwu). Sieg heil pasuje, znaczeniowo do ukraińskiego chwała ukrinie, czyli mniej więcej to co wykrzykiwał Kaczyński na majdanie.
Polski patriotyczny odpowiednik 'Sława Ukraini – Herojam sława!’ to „Słaba Ukraina – chora i słaba!” Jarek Kalksztajn wywrzaskiwał banderowskie zawołania na Majdanie bo był posluszny nakazom tajnej Uchwaly Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. Uchwała jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz do niej tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik
Ruski kreci „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.
@Tutejszym:
16.09.2014 23:23). ,,Ruski kreci ” – to jest ukraiński slang??
Ekspansja terytorialna jest podstawą ideologii OUN (b) – banderowskiej. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski 'Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: 'W przedmowie do ksiązki 'Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako 'wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają 'zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: 'Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Faszystowska szajka kijowska obecnie u wladzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Jaką ilość polskiej ludności na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi? Ostatnio zakatowali barbarzyńsko około 400 000. Treść wypowiedzi, o której komentuję, to spełnianie nakazu tajnej Uchwaly Prowidu OUN z 1990 r., dokumentu o kapitalnym znaczeniu dla Polski i którego autentyczności działaczom ukraińskiego nacjonalizmu nie udało się podwazyć. Jest on tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . Komentarze są tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazowni
Autokorekta: komentarze: Komentarze są tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik
Ruski krecie „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.
Apologeci i poplecznicy ukraińskiego nacjonalizmu rozpaczliwie ale gołosłownie zaprzeczają autentyczności tajnej Uchwaly Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. nakazującej bagatelizowanie i wybielanie zbrodni OUN-UPA, skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami, penetrację polskich władz, instytucji, telewizji i prasy przez ukraińskich agentów i sympatyków oraz wzniecanie separatyzmu wśród Ślązaków, Kaszubów i górali. „Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. … To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.” Autentyczność 'Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ z 1990 r. została potwierdzona przez uznane autorytety takie jak Dr. Poliszczuk i Prof. Prus. To jest wojna wypowiedziana Rzeczypospolitej Polskiej przez OUN – tajny ukraiński rząd. Uchwała jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz do niej tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik
Ruski kreci „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.
@krok:
16.09.2014 18:00. ). Jest to transformacja faszystowskiego pozdrowienia NSDAP w pełnej wersji też było uniesienie dłoni w pozdrowieniu. Faszyzm Doncowa gdyby nawet ukry się zes…y i tak pozostanie faszyzmem a Zachód drogo zapłaci za popieranie Faszyzmu po 70 latach jego zwalczania.
Zachód w ogóle to jest dziwoląg intelektualny. Do niedawna wspierał finansowo i militarnie tych co krzyczeli allah akbar, teraz wspiera tych co walczą z krzyczącymi allah akbar. W przypadku ukrainy będzie to samo, wspiera nazistów z ukrainy, wykrzykujących chwała ukraini, by później szukać u ruska pomocy w walce z ukraińskim faszyzmem. Najgorsze to, że Polska cały czas jak chorągiewka na politycznym wietrze, bez troski o własny naród. Liczą się tylko interesy obcych państw, dbają o to elity z wiejskiej.
@krok:
16.09.2014 18:37 Jest to normalne bo i jedni i drudzy płacą za uzbrojenie a i tak nie dostają dostatecznie dużo żeby zakończyć konflikt pomiędzy sobą .A interes się kręci I O TO CHODZI. A nie o jakąś tam chorą ideę DEMOKRACJI.
ANKIETA: kto jest za zbanowaniem użytkownika „TUTEJSZYM” ?
Jestem pierwszym ZA.
Amen.
@Koben44:16.09.2014 20:12). Ja też jestem ZA. miałbym jeszcze kilku innych na tym forum
Phi, tylko jeden nemo i jeden wariat. Jestem zdegustowany tak bardzo niską wyceną mojej osoby.
Jeden wariat podał się jako dwoje, liczy się tylko raz. Ruski gej – agent wpływu też się nie liczy. Proszę Państwa, zero głosów za, możecie rozejść się. Ruska agentura się nie liczy. Дисперсные.
@Tutejszym:16.09.2014 21:34). ZBIGNIEW ADAMIEC T.W. SIĘ NIE LICZY A ILE SPOKOJU I BRAK ZAMIESZANIA NA FORUM -DAĆ MU BANA.
Zbanowac tego banderowskiego geja.
Koba, masz szansę zaistnieć. Jak szukasz geja to idź do „Sylwia”, może w ginekologa przy jego odbycie się zabawisz. Tylko uważaj, „Syberyjski syf” jest przysłowiową nieuleczalną chorobą. Aleś ważny.
Koben44:
16.09.2014 20:12
ANKIETA: kto jest za zbanowaniem użytkownika „TUTEJSZYM” ? Jestem pierwszym ZA. Amen.
ZA