Upowszechniający się na Ukrainie kult wodza i ideologia ludobójczych OUN-UPA przybiera coraz bardziej kuriozalne formy.

Stepan Bandera ma w licznych miastach Ukrainy swoje pominiki i ulice. Ostatnio jego imieniem nazwano jedną z glównych ulic Kijowa. Poza tym Ukraińcy moga kupować „banderowską” wódkę. Teraz będą mogli dobrać do niej równie banderowską zakąskę. Przedsiębiorstwo mięsne „Prut Genetik” działające w rejonie kołomyjskim w obwodzie iwano-frankiwskim postanowiło przemianować swój sztandarowy produkt. Produkowana przez firmę kiełbasa przestała być „moskiewską”. Od teraz mieszkańcy rejonu mają zajadać się „kiełbasą banderowską” – jak poinformował lokalny portal kierownik przedsiębiorstwa Petro Kiszuk.

dzerkalo.media/facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz