Dwóch chłopców zostało aresztowanych przez policję pod zarzutem wygłaszania homofobicznych komentarzy na meczu Premier League Manchesteru City z Burnley – poinformowało „Sky Sports” w sobotę.

Policja aresztowała także 20-latka podejrzanego o naruszenie spokoju i napaść na policjanta na służbie.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Cała trójka pozostała w areszcie do przesłuchania, które miało mieć miejsce w sobotni wieczór.

Policja przekazała, że wobec osób, które zachowują się w sposób dyskryminujący w trakcie meczów podejmie „zdecydowane działania”.

Dowodzący funkcjonariuszami podczas meczu główny inspektor Jamie Collins powiedział: „Większość kibiców uczestniczących w tym popołudniowym meczu zachowywała się wzorowo i dziękujemy tym ludziom”.

„Ściśle współpracujemy z Manchester City Football Club, aby promować dobre zachowanie podczas meczów i identyfikować każdego, kto popełnia przestępstwo. Chcę wysłać jasny komunikat do każdego, kto bierze udział w meczach piłki nożnej i zamierza angażować się w obraźliwe i groźne zachowanie – nie będzie to tolerowane” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Funkcjonariusze policji podejmą pozytywne działania przeciwko tym, którzy używają języka homofobicznego lub rasistowskiego i to właśnie zrobili moi funkcjonariusze podczas dzisiejszego spotkania” – stwierdził Collins. „Oprócz aresztowania, będziemy współpracować z naszymi partnerami piłkarskimi, aby zapewnić jak najbardziej zdecydowane działania, w tym zakazanie tym fanom udziału w przyszłych meczach piłki nożnej” – przekazał.

„Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie kibiców, personelu i zawodników. Chcemy, aby fani mogli cieszyć się meczami bez zrujnowania doświadczenia przez niewielką liczbę osób” – podsumował policjant.

CZYTAJ TAKŻE: Specjalna komórka policji w Antwerpii bada sprawę naklejek anty-LGBT

Kresy.pl / skysports.com / mirror.co.uk

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz