„Ukraina musi zachować neutralność, aby nie dopuścić do swego dalszego podziału” – oznajmił rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w artykule dla styczniowego numeru serbskiego pisma „Horizons”.

„Rosja konsekwentnie opowiada się za kontynuacją wysiłków w ramach procesu mińskiego, którego głównym elementem powinny być bezpośrednie kontakty Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem z uwzględnieniem niedawnych wyborów w Donbasie” – cytuje słowa Ławrowa Polska Agencja Prasowa.

Minister ocenił, że wydarzenia na Ukrainie „negatywnie wpływały na dynamikę stosunków Rosji z Unią Europejską”. Ponadto, według ministra spraw zagranicznych Rosji Bruksela stosuje podwójne standardy w ocenie sytuacji na Ukrainie. Zarzucił również Brukseli „przerzucanie na Rosję odpowiedzialności za rozgrywającą się tam tragedię”.

PAP / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. amstaf358
    amstaf358 :

    W Polityce oraz w Interia PL jest świetny artykuł na temat niejakiej Galiny Pysznik,ulubionej bohaterki Kremla ,która zjawia się w różnych odsłonach wszędzie tam gdzie trzeba pokazać publicznie brutalnosć ukraińską, polecam ruskie trole…tak się robi propagandę Kremla,na czelez mistrzem Ławrowem w roli Mołotowa…