Minister spraw zagranicznych Indii zareagowała w poniedziałek na nowe sankcje wprowadzone przez USA przeciwko Iranowi.

Jak podkreśliła Sushma Swaraj w poniedziałek, „Indie stosują się tylko do sankcji ONZ, a nie jednostronnych sankcji ze strony jakiegokolwiek kraju”.

Słowa padły na kilka godzin sprzed spotkaniem Swaraj z irańskim ministrem spraw zagranicznych, Mohammadem Dżawadem Zarifem. Przypomnijmy, że na początku maja, prezydent Donald Trump wycofał Stany Zjednoczone z porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPOA). Decyzja ta poniosła za sobą wprowadzenie ponownie sankcji przeciwko Teheranowi, które były anulowane w wyniku zawarcia JCPOA w 2015 przez administrację Baracka Obamy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przypomina agencja Reutera, „Indie i Iran mają długotrwałe relacje polityczne i gospodarcze, a Iran jest jednym z największych dostawców ropy do Indii.”

kresy.pl / reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz