Zdaniem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka przyjęty w 2012 r. dokument dotyczący głównych kierunków polityki migracyjnej Polski nie uwzględnia sytuacji jaka nastąpiła w wyniku kryzysu migracyjnego, jaki dotknął Europę.

Mariusz Błaszczak wziął udział w posiedzeniu zespołu ds. migracji, mającemu na celu kształtowanie kierunków rozwoju polityki migracyjnej.Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w komunikacie MSWiA ogłosił: Na mój wniosek Rada Ministrów unieważniła dokument „Polityka migracyjna Polski”, ponieważ nie przystawał on do problemów, jakie stoją przed naszym krajem. Nie uwzględniał sytuacji kryzysu migracyjnego, jaki dotknął Europę.

CZYTAJ TAKŻE:
Starcie polskiej Straży Granicznej z nielegalnymi imigrantami w Terespolu [+VIDEO]
Badanie: 94 proc. Ukraińców chce ponownie przyjechać do pracy w Polsce

Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego przyjął w połowie 2012 r. dokument „Polityka migracyjna Polski – stan obecny i postulowane działania”. Zakładał on m.in. uproszczenie zasad pobytu i pracy w naszym kraju cudzoziemców, przeciwdziałanie nielegalnej imigracji, zwiększenie sprawności programów integracyjnych, położenie większego nacisku na edukację dzieci migrantów a także umożliwienie zalegalizowania pobytu nielegalnych imigrantów.

kresy.pl / rmf24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz