Rosyjskie MSZ stwierdziło, że stosowany przez Unię Europejską nacisk polityczny i gospodarczy nie zmieni faktu, iż Krym „stanowi nieodłączną część” Rosji.

Rosyjska dyplomacja wydała komunikat krytykujący oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini oraz uchwalną rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Krymu. Stwierdzono w nim: Prowadząc rozważania na temat prawa międzynarodowego, Unia Europejska, jak się wydaje, zapomniała o jego poważnych naruszeniach w Jugosławii, Iraku, Libii i na Ukrainie, których celem było obalenie niewygodnych władz i w których uczestniczyły aktywnie wszystkie kraje członkowskie.

Moskwa nazywała wymysłami zachodnie oceny zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego oraz militaryzacji Krymu. Przypomniała o rozmieszczeniu na terenie Polski i Rumunii elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej, a także o wzmocnienie obecności wojskowej NATO w krajach Europy Wschodniej, wskazując, że to właśnie wywiera negatywny wpływ na sytuację w sferze bezpieczeństwa w Europie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Departament stanu USA: uznajemy Krym za integralną część Ukrainy
Marine Le Pen: Krym był zawsze rosyjski [+VIDEO]

MSZ Rosji oświadczyło: Bruksela, jak się wydaje, nadal tkwi w oderwaniu od rzeczywistości i uparcie zamyka oczy na oczywistość – pozytywne zmiany w życiu ludności Republiki Krymu oraz Sewastopola w składzie Federacji Rosyjskiej.Resort dodał, że jeszcze raz przypomina, iż tereny te są nieodłączną częścią Federacji Rosyjskiej, a także nie zmienią tego faktu metody nacisku politycznego i gospodarczego, do których tak uparcie ucieka się Unia Europejska, które są absolutnie pozbawione perspektyw.

kresy.pl / rp.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mop
  mop :

  POLSKA DZIEKI PISOMATOŁOM RÓWNIEŻ !!!

  Jan Zamoyski. Hetman i polityk: ”Spójrzmy tylko na królestwo (Polskę) nasze, jedno z pierwszych w Europie, spójrzmy na jego siły i środki obronne, na jego dostatki, bogactwa, na wszystko, co ludziom jest potrzebne. Czegóż nam brakuje? Oto rządu silnego i ustalonego ładu prawnego, a wtedy wszystko będziemy mieli i stać będziemy silni i pewni siebie.”
  Los Indian – przestrogą. Odwróćmy się od Zachodu – ratunek na Wschodzie.
  Czy Polacy patrząc w wiarołomny i obłudny Zachód, jak w święty obraz, chcą podzielić los Indian Amerykańskich ? Czy skatoliczałym Polakom zostało jeszcze trochę własnego rozumu, żeby zacząć myśleć samodzielnie, a nie wierzyć w różne fałszywe proroctwa, wymyślane dla stadnych owieczek, aby je ogłupić i aby chadzali za fałszywymi pasterzami ?
  PS…
  Jestem wdzieczny carskiej Rosji za kanalizację i wodociągi, etc.. Warszawy zbudowane przez zakochanego w Polsce rosyjskiego gen. Starynkiewicza, zbudowanie UW i Politechniki z ukazu Cara by Polacy mogli się kształcić a nie jak obecnie „krztałcić”. Car Aleksander I uratowal nasz byt tworząc Królestwo Polskie i stając na jego czele. Strach pomyśleć co by się z nami stalo gdyby w rozbiorach wzięły udział tylko Prusy i Austria. Modlę się za prezydenta Putina i Rosję aby starczyło jej sił do uratowania cywilizacji chrześcijańskiej w Europie. Ponieważ tylko wtedy, my Polacy i Polska jako państwo, mamy szanse na biologiczne przetrwanie.
  Konfucjusz sprzed 2500 lat mówi, że „ Kto nie myśli daleko, ma kłopoty blisko”.