Departament Stanu USA stwierdził że Rada Praw Człowieka ONZ przejawia „długoletnie uprzedzenia wobec Izraela”. Oświadczono też, że Stany Zjednoczone będą bojkotować punkt obrad Rady dotyczący Izraela i palestyńskich terytoriach okupowanych.

Rzecznik Departamentu USA Stanu Mark Toner stwierdził, że kwestia Izraela i palestyńskich terytoriów pojawia się w porządku obrad każdej sesji (jako punkt 7.). W oświadczeniu, jakie zostało wydane w trakcie dyskusji w Radzie Praw Człowieka, Departament Stanu przekazał, że USA będą głosować przeciw każdej rezolucji opracowanej w ramach 7. punktu porządku obrad oraz zachęcają inne państwa, by uczyniły to samo.CZYTAJ RÓWNIEŻ:
USA: Rada Praw Człowieka ONZ ma obsesję na punkcie Izraela

Agencja AFP przypomina, że Izrael oraz USA nie pierwszy taz sprzeciwiały się takiemu stronniczemu porządkowi obradi bojkotowały dyskusje. AFP dodało, że również w ocenie Unii Europejskiej stały punkt sesji Rady dotyczący Izraela nie jest konieczny oraz była zaniepokojena, że specjalny sprawozdawca ONZ z palestyńskich terytoriów okupowanych ogranicza się jedymoe do badania naruszeń popełnianych przez Izrael.

kresy.pl / pb.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. syotroll :

    Punkt siódmy jest święty, ciągłe omawianie badania naruszeń popełnianych przez Izrael, stosowane jest po to by nie trzeba było sonie zawracać głowy naruszeniami w innych bliskowschodnich krajach, no bo skoro wciąż przypomina się naruszenia Izraela, jako wiodącej demokracji bliskowschodniej to nie warto zajmować się naruszeniami w innych bliskowschodnich krajach o mniej demokracji niż izraelska. Nieprawdaż ?