Białoruski minister spraw wewnętrznych Iwan Kubrakow spotkał się 8 kwietnia z ambasadorem nadzwyczajnym  Chińskiej Republiki Ludowej na Białorusi Xie Xiaoyongiem. „Współpraca w zakresie egzekwowania prawa osiągnęła ostatnio bezprecedensowy poziom” – poinformował.

Minister pozdrowił dyplomatę z okazji objęcia urzędu i wyraził przekonanie, że nominacja da dodatkowy impuls we wszystkich obszarach współpracy bilateralnej.

„Dzięki ścisłemu konstruktywnemu dialogowi prezydentów naszych krajów możemy wspólnie realizować najbardziej ambitne projekty i rozwiązywać zadania związane z utrzymaniem pokoju, bezpieczeństwa oraz porządku w naszych krajach. Współpraca w zakresie egzekwowania prawa osiągnęła ostatnio bezprecedensowy poziom. Na tym nie poprzestaniemy, bo widzimy ogromny potencjał w poszerzaniu obszarów współpracy z naszymi chińskimi odpowiednikami” – powiedział minister.

Pomimo odległości geograficznej Białoruś i Chiny mają wiele wspólnych punktów kontaktowych, przede wszystkim w walce z terroryzmem, ekstremizmem, cyberprzestępczością, przemytem narkotyków i nielegalną migracją – podkreśla państwowa agencja informacyjna belta.by. Iwan Kubrakow jako pozytywny przykład współpracy podał skuteczną pracę białoruskich stróżów prawa w zatrzymywaniu i ekstradycji obywateli poszukiwanych przez Chiny za pośrednictwem Interpolu za popełnienie przestępstwa.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny „wierzą” w przywództwo Łukaszenki

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Minister podziękował także chińskiemu rządowi za pomoc udzieloną w ubiegłym roku podczas epidemii w postaci sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej dla białoruskich policjantów.

CZYTAJ TAKŻE: Na Białoruś dotarła pierwsza partia chińskiej szczepionki na koronawirusa [+FOTO]

„Z kolei Xie Xiaoyong, zwracając uwagę na wysoki poziom porządku publicznego i bezpieczeństwa na Białorusi, stwierdził, że Chiny wspierają Białoruś w obronie jej niezależnego kierunku rozwoju i nie akceptują ingerencji z zewnątrz. Dyplomata potwierdził także gotowość do rozszerzenia współpracy w egzekwowaniu prawa” – poinformował służba prasowa ministra spraw wewnętrznych.

Kresy.pl / belta.by

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz