Uzbeczka Giulczechra Bobokulowa, która zamordowała trzyletnią dziewczynkę i chodziła z jej odciętą głową po ulicy twierdzi, ze to Allah kazał jej to zrobić.

38-letnia Giulczechra Bobokulowa, obywatelka Uzbekistanu, powiedziała przed sądem, że to Allah kazał jej popełnić ten czyn. W poniedziałek została aresztowana pod zarzutem zabójstwa swojej podopiecznej, trzyletniej Nastii M. Dziś sąd nakazał aresztować ją na dwa miesiące. Jak podaje rosyjskie MSW, kobieta leczyła się psychiatrycznie. Według rosyjskich mediów udało jej się ukryć zdiagnozowaną chorobę psychiczną, gdy 5 lat temu przyjechała do Rosji. Jak powiedziała dziennikarzom, przyznaje się do winy. Zdaniem śledczych nikt inny nie był zamieszany w zbrodnię. Czekają również na oficjalną ekspertyzę psychiatryczną.ZOBACZ: Makabra w Moskwie: Kobieta z obciętą głową dziecka przed stacją metra [VIDEO 18+]

Bobokulowa odczekała, aż rodzice dziewczynki wraz ze starszym dzieckiem opuszczą mieszkanie. Następnie odcięła dziewczynce głowę, schowała ją do reklamówki, podpaliła mieszkanie i ruszyła w stronę metra. Tam wyciągnęła ją i trzymając w ręce chodziła po ulicy, wykrzykując „Allah Akbar” i „jestem terrorystą”.

Tvp.info / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz