Siergiej Ławrow powiedział w piątek, że kraje zachodnie, których oddziały wojskowe znajdują się w Syrii, powinny skupić się na walce z terrorystami.

Ławrow zauważył, że – Niektóre kraje zachodnie mają w Syrii swoje siły specjalne , są też Turcy i oczywiście koalicja pod egidą amerykańską. Jeśli te siły są wykorzystywane do walki z terroryzmem, z Państwem Islamskim, z Nusrą, myślę, że możemy szybko osiągnąć pozytywne rezultaty.

Ławrow powiedział również, że Rosja intensywnie angażuje się w prace na rzecz zawieszenia broni i trwałego pokoju w Syrii, m.in rozszerzając listę grup opozycji syryjskiej. Zaznaczył jednak, że nie wchodzi w grę inkorporacja grup powiązanych z Dżabhat an- Nusrą.

ZOBACZ RÓWNIEZ: Czołowy fizyk i profesor MIT: Nie ma dowodów na odpowiedzialność Asada za atak chemiczny w Chan Szejkun [+VIDEO]

Szef rosyjskiego MSZ odniósł się również do śledztwa w sprawie incydentu chemicznego w prowincji Idlib. – Kroki podejmowane przez Stany Zjednoczone i ich zachodnich sojuszników, którzy sprzeciwiają się wysyłaniu ekspertów w celu znalezienia prawdy na miejscu wydarzeń rzekomego incydentu chemicznego, są czymś niepokojącym, gdyż stoi za nimi pretekst do powstrzymywania się przed wdrażaniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie ugody politycznej, jak również do skupienia uwagi świata na zmienie reżimu.

Kresy.pl / Tass.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz