„To mylące stwierdzenie – nazwa „Fort Trump” nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – oświadczyła w niedzielę ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 

W niedzielę Mosbacher odniosła się na Twitterze do fragmentu książki byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Johna Boltona pt. „The Room Where It Happened”. Napisał on, że prezydent USA przyznał w rozmowie z nim, że nie pamięta by zgodził się na Fort Trump w Polsce. Oświadczyła, że uwaga prezydenta USA jest skierowana na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, która została podpisana przez obydwu prezydentów i jest na bieżąco realizowana zgodnie z planem. Zapowiedziała, że w Polsce będzie więcej żołnierzy USA. 

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„To mylące stwierdzenie – nazwa ‚Fort Trump’ nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem” – napisała amerykańska ambasador.

„W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – dodała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Media: możliwa rychła wizyta Dudy w Białym Domu, w tle sprawa zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce

twitter.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz