“To mylące stwierdzenie – nazwa „Fort Trump” nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – oświadczyła w niedzielę ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 

W niedzielę Mosbacher odniosła się na Twitterze do fragmentu książki byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Johna Boltona pt. “The Room Where It Happened”. Napisał on, że prezydent USA przyznał w rozmowie z nim, że nie pamięta by zgodził się na Fort Trump w Polsce. Oświadczyła, że uwaga prezydenta USA jest skierowana na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, która została podpisana przez obydwu prezydentów i jest na bieżąco realizowana zgodnie z planem. Zapowiedziała, że w Polsce będzie więcej żołnierzy USA. 

“To mylące stwierdzenie – nazwa ‘Fort Trump’ nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem” – napisała amerykańska ambasador.

“W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – dodała.

Zobacz także: Media: możliwa rychła wizyta Dudy w Białym Domu, w tle sprawa zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce

twitter.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply