W Sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej, apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konferencji prasowej.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w Sylwestra nie będzie godziny policyjnej. Wyjaśnił także, dlaczego rząd nie może formalnie zakazać przemieszczania się w Sylwestra.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zakaz przemieszczania się miał obowiązywać od 31 stycznia od godz. 19 do 1 stycznia do godz. 6. Wyjątki miały stanowić m.in. obowiązki zawodowe, spacer z psem, realizacja ważnych potrzeb życiowych oraz opieka nad chorymi.

Premier został zapytany podczas niedzielnej konferencji prasowej, dlaczego mimo zakazu, dozwolone jest np. sprzedawanie fajerwerków. W niektórych krajach Europy taki zakaz będzie obowiązywał, m.in. w Niemczech.

Morawiecki nie odpowiedział wprost na to pytanie. Odniósł się jednak do pojęcia „godzina policyjna”. Podkreślił, że mimo wcześniejszych doniesień, rząd jej formalnie nie wprowadza.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W Sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej, apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się” – oświadczył szef rządu. Zaznaczył, że godzinę policyjną można wprowadzić formalnie jedynie w okresie obowiązywania stanu nadzwyczajnego, a nie został on wprowadzony. Podkreślił ponadto, że aktualnie nie występują przesłanki konieczne do jego wprowadzenia.

Zobacz także: Pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz